Skip to content

Jak by vypadal hřbitov, kdyby Římané místo přibíjení na kříž věšeli. :-)

Prosinec 2, 2010

Reklamy
komentářů 23 leave one →
 1. Květen 13, 2015 12:23

  akvarista: Příspěvky v sekci Humor, kde se objevil i tento obrázek, snad žádné vysvětlování nepotřebují, ale pokud máte potřebu představit svůj výklad, budiž.
  Rozhodně je zajímavé, pokud nějaké náboženství zvolí za svůj symbol zrovna popravčí nástroj, který zakladatele jeho víry sprovodil ze světa. Není proto divu, když ne všichni křesťané či křesťanské církve nalézají důvody, proč kříž uznávat. Je to další střípek v mozaice svárů a nejednotnosti křesťanských směrů, které nejsou schopny se na něčem shodnout, třebaže vycházejí ze stejné Bible. A pokud do ní nahlédnete, zjistíte, že v prvních křesťanech kříž i Ježíšovo ukřižování vyvolávalo spíše odpor, viz Židům 6:6: „a pak odpadli, s těmi není možno znovu začínat a vést je k pokání, protože znovu křižují Božího Syna a uvádějí ho v posměch.“
  Křesťané totiž v prvních dvou stoletích symbol kříže ani nepoužívali a ošklivili si jej, protože pro ně byl ještě příliš důvěrným nástrojem popravy. Tudíž myšlenka použití kříže je pozdější, nesouvisí s prvními křesťany a není proto nemístné si z ní podobně utahovat.
  Než tedy začnete mluvit o výsměchu, tak se informujte. Třeba i ve své svaté knize :-)

 2. Květen 12, 2015 15:22

  Zase sa tu stretlo pár „odborníkov“ na kresťanstvo :)
  Kríž, čiže ŠIBENICA, čiže popravčí nástroj, je zámerne vybraný ako symbol kresťanstva, pretože umučenie a smrť Ježiša Krista na popravčom nástroji, kde je smrť oddaľovaná, čiže veľmi bolestivá, dlhá, ale nutná, je podstata viery kresťana. Kríž symbolizuje smrť. Teda Jaroslav Panuška mal pravdu, keby rimania vešali, symbol kresťanstva by bola oprátka. A skutočne veriaci kresťan to vie. Dnešná „inteligencia“ nečíta knihy, ale zdroj informácií čerpá z médií – TV, internetu… a preto aj táto, 2000 rokov stará myšlienka pripradá dnešnému „informovanému“ človeku ako vtip. Najsmiešnejšie na výsmechu je to, že vysmievajúci sa vysmieva vždy len sebe.

 3. Shaman permalink
  Květen 12, 2011 19:15

  křesťanství sice zjednocovalo v boji proti islámu, jenomže pokud se nepletu, islám vznikl právě z křesťanství a judaizmu. Alespoň tak jsem to kdesi četl. No a pokud by teda nebylo křesťanství, nebylo by ani islámu. A kdyby nebylo ani judaismu, tak nevím , asi by bylo líp :-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: