Skip to content

Kdo je lůza?

Září 22, 2010

Jsou mezi námi jedinci, a není jich málo, kteří „běžného“ člověka považují za pouhou bezejmennou součást stádní masy. Do jisté míry tomu nahrává i současný stav, kdy velká skupina jedinců podléhá kouzlu bezobsažných konzumních lákadel, degeneruje, utápí se v egoismu a v neustále se měnících trendy vlivech, na které zaměřuje svůj život. Dalším faktem je, že se v historii lidstva kolegiální (kolektivní, pospolitní) a na „vyšší cíle“ zaměřená životní strategie příliš neobjevuje. Dle mého názoru, je spousta těch, kteří potřebují pouze lepší podmínky,podporu a motivaci, aby se výše uvedené mohlo optimálně projevit. Není tedy dobré označovat ty, kteří zatím neprohlédli či nepochopili vyšší cíle směřování lidstva, neusilují o svůj fyzicko-duševní rozvoj v rámci podpory pospolitosti a jednoty s universem, paušálně jako součást masy či lůzy. Možnost duchovního rozvoje a kolektivního cítění není díky různé povaze lidí stejná, což úzce souvisí s genetickou výbavou a samozřejmě výchovou a životními interakcemi. Za vhodných podmínek (vhodné sociální uspořádaní forsírované přiměřeným vedením v dětství) by mohl být každý platnou součástí pospolitosti. Svůj díl může odvést každý jedinec, ať již jde o duševní či manuální úkon, bez ohledu na fyzické či mentální vybavení a dispozici k duchovnímu rozvoji.  Druhou věcí je i za těchto podmínek se snažit druhé využít ve svůj prospěch, zneužívat jejich námahy a vynaložené energie, směřovat k zahálce. K těmto jedincům je třeba zaujmout nekompromisní postoj. Označení za lůzu je však i zde zavádějící.

Reklamy
komentářů 29 leave one →
 1. heathen permalink
  Září 30, 2010 15:50

  asi mám jinou verzi překladu, ale to je stejně jen slovíčkaření ;-) podstata co tím chtěl říci je jasná…

 2. Asgard permalink
  Září 30, 2010 07:36

  to heathen
  Mnozí etnictí Evropané váhají s oznacením sebe sama jako pohanu, ackoliv by se tak rádi
  nazývali. Mezi jinými duvody je k tomu vede i toto: „Všude je tolik špinavých, hnusných
  hipíku, co kourí trávu, kterí tento výraz používají“ (abych citoval jednoho ze svých
  prátel). Rozumní lidé vlastne opravdu nechtejí být spojováni s takovými jedinci.

  to Miloš Já tu nenávist tam cítím, bavil jsem se o Tebe uznávaných skupinách jako celku, Znovu opakuji, dle mě to není trvalé platné řešení.

 3. Miloš permalink
  Září 29, 2010 23:36

  Heathen: knihu silent brotherhood jsem taky čet, to je moc zajímavá kniha. Církev Aryan nation není špatná, hrála důležitou roli v rozvoji nacionalistického hnutí v USA, i když to čemu věří, že Árijci jsou potomci starověkých Židů, zatímco současní Židé jsou synové satana to je píčovina. Myslím že takovou církev bychom potřebovali i u nás. Před časem se objevil pokus vytvořit místní pobočku této církve ale nepovedlo se to, skoro nikdo do toho nechtěl jít.

  Asgard:
  jaké vraždy? David Lane nikdy nikoho nezabil. A i sám Matthews se snažil aby při jeho akcích neumírali lidé, i když měl možnost střílet policajty, agenty FBI atd. tak to nikdy neudělal a při jeho loupežích nebyl nikdo zraněn. V každém případě je obrovská škoda že Matthews padl a bratrstvo bylo rozbito, kdyby měli ještě rok času, kdo ví kam by to vedlo, možná by se jim podařilo rozpoutatt občanskou válku.

 4. heathen permalink
  Září 29, 2010 18:18

  asgard- citace varga je přesná, ted na ní koukám ;-) spíš jsi měl ale na mysli že jsi jí přepsal k obrazu svému.

  miloš- David Lane je samožřejmě také můj vzor. velký respekt k tomuhle člověku. není to tak dávno co jsem dočetl knihu silent brotherhood.. i sám R.J. Mathews se popisuje jako odinista. ale to všudypřítomný křestanství (křestanská identita atd) a jejich pokřivenej výklad historie mi tam hrozně smrdí…
  a hádat se kdo toho udělal víc, nebo mín.. jestli varg, nebo david.. to je sporné.. oba toho udělali moc. ale v naprosto rozdílných dimenzích… každopádně respekt oběma! ;-)

 5. Asgard permalink
  Září 29, 2010 12:37

  to Miloš
  Poslední reakce patřila heathenovi, kterého tímto zdravím, ale budiž. Ad hipíci, jen jsem heathenovi opravil jeho citaci Varga, není to můj názor. Myslím, že se na přístupu k společenským problémům neshodneme. Já domnívám, že vzhledem k historii, je trvale platná cesta je sebezdokonalování a následný pozitivní osobní příklad okolí, nikoliv hrubé násilí, vraždy apod. (viz Tvoje vzory). Prostě pokud se to objevilo, nemělo to trvalou platnost. Ty cítíš k cizímu či jinému nenávist, to není dobře a navíc problém je jinde, jak již jsem několikrát psal. Já se pouze vymezuji, vzhledem k svému původu a chápání světa k některým hodnotám.

 6. Miloš permalink
  Září 28, 2010 19:50

  Asgard:
  s tou maďarskou gardou a Jobbikem je mnoho příčin úspěchu, v čele stojí schopní a inteligentní lidé, v Maďarsku je situace v mnoha ohledech (sionismus, Cikáni, hospodářská krize) výrazně horší než u nás a Maďarsko má na rozdíl od ČR fašistickou tradici, na kterou Jobbik navazuje, tak proto za nimi lidi stojí. Ale nechat se bez odporu mlátit opravdu považuji za zbabělost, ale třeba k tomu nějaký důvod měli, to nemůžu posoudit.

  Apolitičtí nebo „méně radikální“ pohané jsou podle mě „špinavý hnusní Hipíci“ jak si napsal, a Švický je jen o málo lepší. Já uznávám Davida Lanea, to je skutečný zakladatel moderního pohanství, který toho udělal mnohem více než Varg.

 7. Asgard permalink
  Září 27, 2010 17:20

  to heathen
  Neboj, pokud nemáš čas, nepovažuji za nezdvořilé, že neodpovíš. Třebas zase při nějaké jiné úvaze. Klidně můžeš taky nějakou napsat a poslat na bratrství, docela bych se těšil a určitě zareagoval na revanš.
  Nemyslím, že všichni tzv. apolitičtí (možná ten název není úplně nejsprávnější, spíše méně radikální nebo tak) jsou „špinavý hnusní Hipíci“, abychom byli přesní. .. Třeba Adrian z Bratrstva vlků nebo Budislav z Dažbogových vnuků nejsou žádní vyhulenci a v hlavě něco mají. Taktéž Žiarislav, pokud si četl Navrat Slovenov (Cestu Slovenov bohužel ukazuje jen na vedomeckém táboře) má zajímavé názory. Chápu, že někdo chce jít na podstatu bytí, princip obřadů, pouto k přírodě. Jde mu především podzdvihnout vlastní životní formu (nedáš do kupy sebe, těžko ovlivníš okolí). Vargsmal je hodně dobrý, samozřejmě bych našel nějaké výhrady, taktéž k různým přeloženým rozhovorům s Vargem, i k „Pohanství“, ale to již je na delší debatu.

 8. heathen permalink
  Září 27, 2010 15:48

  asgrad- neříkám likvidace. reálná v dnešní době je např.repatriace. a ti co nebudou chtít…

  jinak k růzým apolitickým pohanům a jak by řekl varg „zhuleným hipíkům“ :)) .. to je škoda slov. a v knize „pohanství“ od reality neutíká, bych řekl ;-) a právě na začátku toto celkem jasně vysvětluje… jak už jsem psal, vše podstatné tu padlo, a tím bych to vážně ukončil. názory jsme si řekli, téma jsme vyčerpali, a tak to má být… ;-)

 9. Asgard permalink
  Září 26, 2010 22:21

  to heathen
  Ad 1500. Píšeš 70-80%, já bych to viděl spíše na 90-95%, ale jasně nedělal jsem přesný rozbor všech. Taky si myslím, že tzv. nacionalistům chybí (Das dritte Reich) denacifikace, jako sůl. Jen vycházím z toho, co jsem viděl, slyšel, četl. Jen takový příklad, proč myslíš, že maďarské gardy takovou podporu domácího obyvatelstva? Hlavní důvodem není jednotná uniforma, organizace či uznávané hodnoty. Vyjma faktu, že zahrnuje věkově rozdílné vrstvy (ne průměr pod dvacet let) obyvatel jim pomohla určitá událost. Na jedné z demonstrací se místo střetů se státní mocí všichni posadili a nechali se od nich zmlátit. To jim získalo podporu, protože systém otevřeně ukázal svou jinou tvář. Je možné, že toto bude z tvého radikálního pohledu příliš „potupné a zbabělé“. Já jen chtěl mírnit spirálu násilí, kterého je na světě čím dál víc. Ano, o problému se mluvilo, ale pouze KRÁTCE a to je vše. Systém veřejnosti jasně ukázal, kdo se akce zúčastnil, masmédia vybrala ty největší agresory, z místních, kteří se přidali, zabrali ne nejdůvěryhodnější. Následně se mohly vesele utáhnout perzekuční šrouby, které nikomu neprospěly a jsou zpětnovazebně tímto zdůvodňovány (akce-reakce). Více se upevnilo rovnítko patriot=nacionalista=neonacista=extremista=vyvrhel.
  To je to negativum, přičemž nezlehčuji život lidí v problémových oblastech, jejich minimální možnost odvolání při často páchané kriminalitě, kontakt se znečištěným prostředím apod. Taky jsem uvedl, což upřesňuji, že za svůj sociokulturní etnický postoj, formovaný po staletí, podporovaný rodinným prostředím jedinec extra nemůže. Některé věci se dají zlepšit, ale musí být proto podmínky a vnější tlak. Druhou věcí je, že byli po válce byli ze sudetoněmecké oblasti vystěhováni i pracovití lidé z venkova, křesťané, kteří tu pravou ruku pro Adolfa zase tolik nezvedali a prázdná oblast byla nahrazena víme kým.
  Ad čistý Čech. Ano, čistý, čistší, nejčistší jsou vágní pojmy. Jde o tradici, kulturu, vazbu na předky, vztah k rodné zemi, přírodě, nikoliv o šovinismus. Taky (troufám si říci) o vlastnosti, které jsem proklamoval v předchozích reakcích – snaha fyzický, duševní a profesní rozvoj, cíl v kolegiální životní strategii, odpovědnost, poctivost, spolehlivost.
  Ad pohanství. Ano, Varg je zajímavý, i když někdy uniká příliš do světa fantazie a pro současnost nepodstatných spekulací. Taky se mi nelíbí ten nožík Euronymovi, ať již důvody byly různé. Snažil jsem se naznačit, že jsou jiné způsoby chápání pohanství-viz např. Žiarislav (M. Švický) či úplně tzv. apolitické skupiny, které se distancují i od tohoto webu. Proto ta zmiňovaná úcta k živé přírodě (přírodě jako celku). Věřím, že časem nebude likvidace tvojí metodou 1. volby při léčbě.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: