Skip to content

Hlavně multikulturně a etnicky vyváženě!

Září 6, 2010
by

Podařilo se mi zahlédnout kousek pořadu pro děti s názvem Diktát, který uváděl Zdeněk Svěrák. Určitě není na škodu zopakovat si pravopis, ten činí mnohým problémy. Znalost mateřského jazyka by měla patřit k prioritám (já osobně nechápu snahy dětem vtloukat do hlavy cizí jazyk již třeba v mateřské škole) vzdělávacího systému. Z tohoto hlediska bychom měli podobné snahy ČT kvitovat, jenže byla tu „menší drobnost“, která mě zaujala. Přímo vedle Svěráka sedělo dítko „netuzemského“ vzhledu a v tom nelze vidět nic jiného, než jasné poselství multikulturní žumpy, v jakou byla veřejnoprávní televize proměněna.

Snaha nejen „etnicky vyváženou“ propagandou zasáhnout již děti je totiž všudypřítomná. Starého psa novým kouskům nenaučíš, a tak je nejlepší začít vyplachovat mozky dětem již od útlého mládí. Hlavně zabránit tomu, aby se na nich neprojevila výchova homofóbních staromilských rodičů. Televize a internet jsou takovým nejednodušším způsobem, neboť spousta dětí u nich tráví většinu volného času. Začnou se tedy vytvářet iluzorní obrazy harmonických nejen dětských kolektivů, kde jejich členové hýří všemi barvami. Bude se v pozitivním světle poukazovat na všemožné odlišnosti s tím, že se jedná o běžnou obdivu hodnou věc. Neustále dokola, až předkládaný stav bude brán za reálný.

Tento frontální útok na svobodnou lidskou mysl graduje. Neodolá mu mnoho dospělých, ale smutné je, že stále více již propagandou zatěžují i naše děti. Dnešní dorost nevyroste do dobré doby. Bude si muset mnoho protrpět než najde pravdu a zbaví se falešných ideálů jež jsou mu v téhle pokřivené době dennodenně vtloukány do hlavy.

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. Slovan permalink
  Září 8, 2010 13:13

  to Miloš
  Pokud by si jel dělník přivydělat např. od nás do Německa, je dobré znát Němčinu, aby s ním neorali.
  Jasně, každý by se měl držet rodné hroudy a udělat pro zlepšení poměrů zde maximum, to jsem přece napsal. Když se učíš jazyky od útlého věku, resp. Tě k tomu někdo vede (taky jsem napsal, že dotyčný může využívat i zahr. informační prameny a nezůstat jen u lopaty a piva), nemáš přece hned jasno, co budeš dělat (nepočítám dětské úlety jako být kosmonaut atd.), rozhodně se ti to neztratí. Volný pohyb osob (zde jsem jen vypíchl ten zisk zkušeností-záleží jak je na tom každý s morálkou, obětavostí , patriotismem a vztahem k pohodlí) a Nový řád –zde nemohu vyloučit to co si napsal.

 2. R.O. permalink
  Září 8, 2010 12:05

  když už jsme u těch pohádek, asi o tom taky napíšu, zaujalo mě například tohle (výtah z článku v novinách) : Třeba i za pomoci pohádky z Večerníčku se dají lépe učit moderní dějiny. Učitelé dějepisu z celé země přijeli na letní školu Ústavu pro studium totalitních režimů, aby se o tom přesvědčili a naučili se, jak studentům přiblížit třeba normalizaci.
  Ta třída vypadá hodně nezvykle. Za stolečky sedí učitelé a na velkém plátně běží jeden díl oblíbeného televizního večerníčku o hodném Krakonošovi a zlém Trautenberkovi.
  „Postavy v nás posilují určité postoje: negativní postavou je šlechtic a sudetský Němec…“ vysvětluje přednášející Jiří Hruška poté, co televizní Krakonoš za přispění malé sojky „udavačky“ nepřekvapivě zvítězí a Trautenberka zostudí.
  „Já si myslím, že v té pohádce každý najde, co chce,“ namítá nesouhlasně jedna z přihlížejících učitelek.
  „Trautenberk je tlustý a vypasený – stejně se karikovali boháči už v padesátých letech. Svým způsobem jde o normalizační dílo podobné, jako bylo Třicet případů majora Zemana,“ říká zase Petr Šimíček, středoškolský učitel dějepisu z Ostravy.

 3. Miloš permalink
  Září 8, 2010 11:36

  Slovan: nesouhlasím s tebou, proč by každý měl umět cizí jazyky, vzdělaným lidem se mohou hodit ale proč by měl umět anglicky nebo nějakou jinou řečí třeba obyčejný dělník? Jeho se zaměstnavatel nikdy nebude ptát jestli umí cizí jazyky. Podle mě je snaha aby každý uměl anglicky příprava na Nový světový řád kdy má být podle sionistických plánů vytvořena jediná celosvětová vláda a uředním jazykem bude angličtina. Ani ten volný pohyb osob není dobrá věc, sionisté chtějí aby mladí lidé kteří zde neseženou práci odcházeli do ciziny a nedostatek obyvatel, který tím vznikne chtějí nahradit barevnými přistěhovalci a tak rozložit evropské národy a dosáhnout toho aby v jednotlivých zemích žily vzájemně znepřátelené etnické skupiny. Židoevropská unie se tváří jak pomáhá lidem že vytvořila volný pohyb osob, ale to není pravda. Je dobré že se může jezdit bez omezení na dovolenou do ciziny ale není dobré že se každý může usadit kde chce, to v konečném důsledku posiluje sionisty.

 4. Září 8, 2010 10:27

  Osobně mě rodiče učili německá slovíčka už v předškolním věku. A nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv na můj životní postoj :D

  Souhlasím, že jakákoliv dovednost se hodí a učení od nejútlejšího mládí je jen výhodou. Učení, ne mučení …

  Něco jiného je zasouvání anglických slovíček do české mluvy. To je už opravdu vymývání mozků. Jenže to spíše děje na úrovni společnosti. Ve státním vzdělávacím systému jsem se s tím nesetkal. Ba právě naopak, setkal jsem se s odsuzováním těchto světáckých patvarů.

  Hlavní myšlenkou článku však není učení jazyků, nýbrž multikulti propaganda v dětských pořadech.
  Ta je naprosto zřejmá a nejde jinak než ji odsoudit. Obávám se postupného vymizení českých „bílých“ pohádek a jejich nahrazení západními, správně multikulturními odpady. Tak se tomu děje již dnes.

 5. Slovan permalink
  Září 8, 2010 09:10

  to vonrammstein Wotan-žel
  to R.O. Protože si s lidmi vytírají pozadí, tak si mohou angličtinu v životopise dovolit. Těch, kteří udrží koště či lopatu a jsou mladí je víc než tento systém potřebuje. V tržním kapitalismu je třeba zvlášť myslet na zadní kolečka a na možnost něco nabídnout i v pozdějším věku, nehledě na fakt, že důchod je v nedohlednu.
  Druhou věcí je, že v každém systému by se člověk měl snažit o profesní a informační (taktéž fyzický a duševní) rozvoj, k čemuž přispívají i zahraniční pobyty. Jazyková výbava toto usnadňuje (kolik řečí znáš,…)
  Pořád se přikláním k té školce, nemám na mysli výuku pod bičem, ale zábavnou formou (formou hry). Ano, moje reakce jen doplňuje marginality, k meritu věci úvahy nic zásadního nemám.

 6. Září 8, 2010 02:11

  Tahle generace dětí to-Bohu žel-odsere. Ta další už si dupne, protože bude přímo konfrontována s průsery, které tenhle-ve světě už ustupující-trend přinesl za průser. Pokud ještě udržím kvér, pomůžu jí s tím.

 7. R.O. permalink
  Září 7, 2010 16:45

  Je mi jasné (nechápu proč -asi je to trendy), že dnes je angličtina požadována snad už i po uklizečce. Takže výuka je nezbytná, jen si myslím, že třeba třetí třída musí stačit :-) (ale nejsem odborník – nebrat za slovo). Ale ta úvaha byla primárně o těch „etnicky vyvážených“ kolektivech, co se objevují snad již ve všech dětských pořadech. A to rozhodně není náhoda, nýbrž zadání.

 8. Slovan permalink
  Září 7, 2010 14:11

  Dle současných výzkumů je z hlediska percepce vhodné, aby se s cizími jazyky začalo co nejdříve, čili pokud by pro běžný příjmový průměr byly takové školky dostupné, vítal bych to. V rámci prosazení se na současném trhu práce nestačí jen specializace, ale je vhodná i jazyková připravenost, která umožňuje získat pracovní zkušenosti a bohužel vzhledem k neutěšenému současnému stavu třebas i štěstí za hranicemi, pokud se rodná hrouda chová macešsky (druhou věcí je se snažit vytrvat a zlepšovat dle svých možností poměry doma, i když to není ekonomicky rentabilní). Jazyková výbava též umožňuje studium zahraničních informačních zdrojů a tím větší rozhled.
  K multikultimasáži. Každý by měl mít právo na vlastní svébytný rozvoj (ten by neměl být na úkor někoho jiného!), který je nejoptimálnější v domácích podmínkách vzhledem k původu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: