Skip to content

Tak je rasismus přirozený nebo ne?

Srpen 3, 2010
by

V 21. století vyšel kratičký článek „Rasismus spočívá v obavách lidí“ s podtitulem „Vzácná mutace ve službách psychologů“. Dovolíme si ho zde tedy uvést:

Na první pohled nejvíce nápadným znakem vzácné genetické mutace, takzvaného Williamsova syndromu je, že dětem a dospělým, kteří jím trpí, chybí jeden z typických lidských rysů – ostýchavost před ostatními. Takové dítě zcela bez problémů oslovuje cizí lidi a klade jim otázky, při jejichž pouhém vyslovení by se většina z nás červenala. Studie německo – francouzského týmu lékařů, nedávno publikovaného v odborném časopise Current Biology, přesvědčivě ukázala, že děti trpící Williamsovým syndromem nemají také vůbec žádné rasistické předsudky, které se vyskytují prakticky u všech ostatních dětí již ve věku zhruba tří let. Existuje tedy důvod domnívat se, že vznik takových předsudků je nějakým spojen s obavami z ostatních lidí, které právě Williamsův syndrom z dětí jakoby „vygumoval“.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. militar permalink
    Srpen 10, 2010 11:30

    Samozřejmě že přirozený rasismus existuje! Kdyby bůh chtěl, aby lidé byli stejní, udělal by je tak! To, že černé opičky oislovují lidi na ulici a ptají se na věci při nichž se normální, průměrně inteligentní člověk červená je znakem, že ta opička nepatří do civilizace. Setkáváme se dnes a denně se znásilněním a sexuálním zneužíváním ať už žen, dětí i mužů a chlapců a také zvířat. Člověk si o sobě myslí, že je pánem planety a že si vše může dovolit. Toto vede k jeho degradaci na úroveň opic, které potom obtěžují okolojdoucí. Nějaký syndrom? Nesmysl! Jen úbytek inteligence. Ani vlastně ne tak úbytek, jako absence.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: