Skip to content

Paumer – komunisti a antikomunisti

Červenec 26, 2010
by

V celku jsem byl překvapen z toho, jak se na některých „vlasteneckých“ webech objevily oslavné nekrology na Milana Paumera a tím potažmo na bratry Mašínovi. Prvně musím říci, že nemám nic vůči odporu proti zločinnému režimu. Jen prostě mám silné pochyby, jestli jsou zrovna tihle jmenovaní hodni nějakého obdivu. Nejde jen o to, že jako šílenci stříleli kolem sebe a poprava pokladního firmy vezoucího výplaty či podříznutí spoutaného policisty se zrovna moc za odboj považovat nedá, ale jde i o jejich pozdější postoje.

Zůstaňme ale u Milana Paumera, který se po návratu do ČR angažoval i v politice, a to konkrétně v Konzervativní straně. Zde si pomohu citátem z Wikipedie: „Konzervativní strana podporuje vojenskou a politickou přítomnost USA v Evropě – proto například souhlasí s výstavbou amerického obranného radaru na území České republiky.“ Podporovat přítomnost cizích vojsk je opravdu projevem nejryzejšího vlastenectví. Jako přítomnost vojáku Rudé armády zajišťovala klidný spánek komunistickým funkcionářům, stejně by to bylo s US army v případě tunelářů, defraudantů a jejich fanatických přívrženců z řad „konzervativně“ smýšlejících.

Dospívám k názoru, že se ve společnosti vyskytuje určité procento bezduchých fanatiků, kteří se pouze přizpůsobují době. V 50. letech z nich byli fanatičtí budovatelé socialismu, po sametové frašce nekritičtí obdivovatelé divokého kapitalismu. Tito lidé se chopí určité myšlenky a bezmyšlenkovitě a slepě ji vykonávají, přičemž fanatičtější z nich jsou schopni jít přes mrtvoly. Je jedno jestli se jedná o komunisty, liberály, konzervativce, křesťany, antifašisty či i nacionalisty. Těmto se je třeba vyhnout, zachovat vždy zdravý selský rozum a nepodléhat vlastním idejím škodícímu fanatismu.

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. Rada permalink
  Červenec 30, 2010 19:12

  jj blizkovychodni semitsky svetapan je mnohym zrejme kosher :-(

 2. Červenec 30, 2010 18:26

  Netroufl bych si je za ozbrojený odpor proti bolševismu soudit. Totéž jejich pro-zámořská orientace. Pořád lepší, než vzhlížet obdivně k asijským tygrům, autoritářskému Rusku nebo postkomunistické EU.

 3. Miloš permalink
  Červenec 29, 2010 16:10

  AKW: Já nejsem příznivcem tohoto způsobu boje proti systému. Ozbrojený boj má smysl v zemích, kde jsou jiné způsoby boje nemožné, jako je dnešní Irák nebo Afgánistán. Ale v zemích, kde situace nedošla tak daleko a jsou možné i jiné způsoby odporu je to chybné a kontraproduktivní, už jenom proto že většina veřejnosti s tím nebude sympatizovat. Proto nesouhlasím s ozbrojeným bojem v naší zemi ani dnes a nesouhlasil bych s ním ani před padesáti lety

 4. AKW permalink
  Červenec 29, 2010 08:26

  Měl jsem tu čest pokecat si s panem Paumerem a jsem za to rád. Mašínové zabíjeli když museli, ale režim zabíjel ze své zvrácené podstaty. Policajt byl podříznut když byl v bezvědomí – omámený chloroformem. Mašínové by podobnou milost čekat nemohli. Policajt pro ně znamenal nebezpečí prozrazení a nebyl to žádný svatoušek. Byl to člověk, který se upsal bolševickému ďáblu a pro takového netřeba plakat. Pokladní byl zastřelen vlastní pistolí kterou tasil. Pokud měl takovou důvěru bolševiků, že mu svěřili velký obnos peněz, také to zřejmě nebyl demokrat.

  Jak říkájí Mašínové: Oni vyhlásili třídní boj/válku nám, ne my jim.

  Co se týče nadšení Mašínů a Paumera pro USA, nemusím s nimi souhlasit, nebudu je za to soudit, ale nedivím se jim. Oni totiž neutekli z ČR v roce200X, Ale z ČSSR v padesátých letech.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: