Skip to content

Potěšitelná výtka od EU

Červenec 7, 2010
by

Na internetu jsem narazil na článek s nadpisem: „České úřady se brání přílivu cizinců, nejvíc v Evropské unii“. Článek vycházel z dat Evropského statistického úřadu a byl samozřejmě psán spíše ve vyčítavém tónu, kdy nám byly předhazovány co se týče přistěhovalectví „uvědomělejší“ země. V ČR a na Slovensku připadlo za předloňský rok totiž „pouhých“ 0,1 udělení občanství na 1000 obyvatel oproti průměru EU 1,4 a rekordmanu Švédsku s 3,3 přidělenými občanstvími (obyvatele Malmö, jež terorizují bojůvky muslimských extremistů, jistě toto prvenství potěší).

Multikulturou postiženému novináři můžeme za tento článek poděkovat. Ono se příliš podobných neradostných dat v tisku neobjevuje. Zřejmě si editoři uvědomují, že pro běžného rozumně uvažujícího čtenáře podobné články nepůsobí jako výtka, nýbrž odstrašujícím dojmem. Ono přijmout v rámci celé EU za jediný rok 696.000 lidí (Francie – 137.000, Británie – 129.000 či Německo – 94.000) mi nepřipadá zrovna málo. Obzvláště zvážíme-li k tomu mnohem vyšší porodnost, již dříve „naturalizovaných“ přistěhovalců.

Podíváme-li se do historie, přistěhovalectví existovalo zřejmě vždy. Samozřejmě nikdy ne v tak masivní a globalizované míře. Rovněž postavení přistěhovalců bylo samozřejmě úplně jiné než v dnešní humanitou zdegenerované době. Příčina masivnějších migračních vln do bohatších oblastí, ale byla téměř vždy stejná. Zlenivění původního obyvatelstva, kdy se přes zvyšující životní standard původních obyvatel nedostávalo pracovníků na méně výnosné a vážené práce (ono by se možná dostávalo, ale chtělo by je to lépe ohodnotit).

Podívejme se na dnešní egoisticky zparchantělou dobu. Školy nám chrlí hromady „ekonomů“ a do fabrik vyrábět se nikomu nechce. Jak by také, když holka u přepážky banky má mnohem větší plat než ve špíně těžce pracující dělník. Není větší zhovadilosti myslet si, že obsadíme dobře placené vedoucí pozice a imigranti za nás obstarají vše zbývající. První generace možná ze vděčnosti za přijmutí příliš remcat nebude, ale hořící Paříž nám dokazuje, že u zde narozených jejich potomků je to již jinak. Oni si zcela přirozeně položí otázku: Proč máme na ně dřít a mít se hůře? A odpověď rozhodně nebude sebekritická. Pak stačí počkat jen na dosažení většiny, třeba jen lokální v nějaké městské části. Vagíny jejich žen jsou tuze účinnou zbraní proti Evropanům, kteří  z pohodlnosti odmítají mít i ty děti.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. karel permalink
  Červenec 18, 2010 21:59

  no já myslím, že je to takové chlácholení akorát. to „naše“ přistěhovalectví jen není tolik vidět, ale stačí se podívat kolik je tady rusů, ukrajinců a vietnamců… ti všichni se do toho nepočítají, jelikož existují právě tady ty podivné statistiky kam něco patří a něco ne (občanství, pobyt..)

 2. Orel permalink
  Červenec 9, 2010 00:45

  Článek je tady:

  http://www.lidovky.cz/ceske-urady-se-brani-prilivu-cizincu-nejvic-v-evropske-unii-pqf-/ln_domov.asp?c=A100706_150005_ln_domov_sm

  Ještě by úřady měly dávat pozor na to, aby sem přistěhovalci vůbec nelezli, nejen aby nedostávali občanství.

 3. Orel permalink
  Červenec 9, 2010 00:38

  Super, ale i tak to je tisíc přistěhovalců za rok.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: