Skip to content

Vláda hodna Jurského parku

Červenec 3, 2010
by

To jsme si v poslední době vyslechli hromady žvástů o konci „politických dinosaurů“ či kmotrů v ODS. Tisk nám v masivní míře chrlí oslavně mesianistické články a mnozí neznalí politiky či občansky uvědomělí nepokrytě jásají. Pojďme se tedy na tento do světa vyřvávaný konec „druhohorních veleještěrů“ podívat ve světle nově sestavené vlády.

Nemůžeme než nezačít pěkně pravěkem čpícím slizkým plazem Kalouskem,který se ve státním úřednické mašinérii vyskytuje snad odjakživa. Svou extra vyvinutou lidovecko-křesťanskou úlisností se dere neustále výše, a to i přes pochybné kontakty, neprůhledné jim uzavřené zakázky a neschopnost (jako ministr financí v Topolánkově vládě sestavuje rozpočet s největším schodkem v historii a v době, kdy krize již drtí půlku světa, nám s úsměvem káže, jak ČR tvoří v rozbouřeném moři oázu stability). Nebojím se tedy nazvat Kalouska „králem mezi dinosaury“, kdy se tisku podařilo jeho vráščité a slizem pokryté tělo vykreslit v mladistvém vzhledu. U TOPky bychom mohli takto pokračovat dále, třeba mladicí Parkanovou, Schwarzenbergem – stále svižným junákem plným elánu atd.

Nesmíme opomenout toho, co uvedl pojem o „konci dinosaurů v politice “ do praxe, tedy všeuměla Johna. Tato rovněž v pochybných zakázkách se pohybující mediální postavička se během jednání o vládních korytech mění z deklarovaného lovce ještěrů na jejich pastevce. Kdy odhazuje dříve ve VV pasené „sličné děvy“, tedy spíše souložnice podnikatelů, co stáli za touto stranou  a raději je přesouvá na méně významné posty v parlamentu. Zde mizí i mediální obraz vzmáhající se emancipace v politice, kdy ve vládě na ženy již nezbude žádné místo. Na „černého Petra“, co stál v pozadí, tedy podnikatele Bárty, se směje Ministerstvo dopravy a s ním přihrávání mnoha miliardových zakázek. Tomu, že šel do politiky pro dobro lidstva mohl věřit jen prosťáček.

Přejděme k poslednímu členovi trojkoalice, tedy údajně kmotrů zbavené ODS. ODS na rozdíl od socanů prostě jen dříve pochopila, že si musí vylepšit svůj obraz před veřejností. Místo zlostného blba si do čela postavila navenek decentního usměvavého Nečase. Hlouběji do vnitřních záležitostí ODS nevidím, jen mi je jasné, že je to strana založená na hájení podnikatelských zájmů. Logicky by bylo tudíž divné, aby podnikatelští kmotři zmizeli, strana by bez nich ztratila své opodstatnění. Jde tedy zas jen o mediální humbuk, kdy nejvíce profláknutí jsou odsunuti pouze z momentálního úhlu záběru kamer. Opomenout zde nesmíme „Sašenku“ Vondru, amerikanofila, který spolu s dalším havlovcem Schwarzenbergem z Bilderberku jistě nasměruje zahraniční politiku správným USraelským směrem.

Rozepsat bych se  mohl rozhodně více. Nemám však rád přeplácané a dlouhé články. Na závěr bych tedy jen českému voliči položil jednoduchou otázku: Víš čím se dinosauři živí? No přece tvou hloupostí!!! :-(

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: