Skip to content

Černé mistrovství

Červen 14, 2010
by

O tom, že umístění mistrovství světa ve fotbale do Afriky není nic jiného než politické rozhodnutí, není pochyb. Propagátoři multikultury se nám snaží představit v nejlepším světle i jiné, exotické kraje a volba země, kde se černí ujali vlády po běloších, je tedy logická. Je jasné, že reportéři a televizní štáby se nám budou snažit ukázat vše v nejlepším světle. Otázkou pouze je, kolik z toho skutečného stavu se jim podaří odfiltrovat?

Realita je totiž otřesná. Od pádu apartheidu v roce 1994 tato země, kdysi bohatá (i přes všemožné sankce a blokády), zaznamenala výrazný předěl. Začněme třeba statistikami, které lze nalézt na internetu. Za posledních 15 let zemřelo v Jižní Africe násilnou smrtí 330 tisíc lidí. Vysoký počet vražd je jen jednou z příčin, proč se snížila střední délka života Jihoafričanů z 68 na 45 let. HIV je infikováno 5 miliónů lidí, tedy více než 10% obyvatel. Polovina žen v zemi neumí číst ani psát. Neexistuje tam městská hromadná dobprava, z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje jezdit ani taxíky. Všudypřítomná kriminalita se podepsala ještě před zahájením šampionátu již  na mnohých účastnících. Opravdu země a její kultura hodná obdivu a následování.

Afričani této příležitosti předvést se jistě dostatečně využijí. Nemůže být každý hlupák jako evropské země utápějící se v etnomasochismu. Dopřejme jim to, už jen z toho důvodu, že vnímavější si jistě všimnou, jak je to i přes ukazovaná pozlátka kultura nám cizí, a uvědomí si snahy o její instalaci i u nás v Evropě. Nechceme-li se obávat všudypřítomné kriminality, rapidního poklesu životní úrovně musí rychle nastat změna. Vždyť už nyní jsou v některých evropských městech čtvrtě připomínající spíše Afriku.

Těším se tedy na to nějaké další mistrovství v Antarktidě. Vynechat tento kontinent by bylo diskriminací a navíc věřím, že tučňáci organizaci zvládnou rozhodně lépe.

Reklamy
komentářů 14 leave one →
 1. Miloš permalink
  Červen 15, 2010 16:07

  Mě se to mistrovství zatím vůbec moc nelíbí, samý remízy, v průměru jeden nebo dva góly na zápas, jedinej mančaft co předvedl dobrej výkon byli zatím Němci. Snad se to ještě zlepší.

 2. R.O. permalink
  Červen 15, 2010 13:26

  jj přesně tak to funguje. Neopičí se jen opičky :-)

 3. Červen 15, 2010 13:10

  Jestli to spíše není reklama na tu sračku.
  Jsou tam uvedené odkazy na prodejce. Zájem může být vytvořen naprosto uměle, tak jako preference stran před volbami za pomocí průzkumů.

  Vždyť když tam píšou, že je po nich obrovský zájem, tak to musím mít taky !

 4. Miloš permalink
  Červen 15, 2010 10:50

  Orel: Američané tam jistě nešli naslepo, věděli co mají hledat, navíc ložiska rud kovů je možné objevit i ze satelitu, neznám ten princip ale nějak to jde. Myslím že pokud NATO válku vyhraje, tak tam budou těžit hlavně americké, britské, německé a francouzské firmy a Číňanům nechají jenom pár méně významných dolů, protože Čína je důležitý spojenec USA a nesmí přijít zkrátka, zato ČR určitě nedostane nic, přestože tam „naše“ vlastizrádná vláda poslala 500 vojáků. Ale to jenom v případě že porazí Taliban a zatím to tak nevypadá, Taliban je den ode dne silnější. A já věřím že Taliban nakonec zvítězí a přeju jim to, protože jak říkajíí muslimové, nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.
  Nedávno řekl židovský president Německa Horst Köhler při projevu k vojákům v Afgánistánu že musí bojovat proto, že Německo tam má důležité ekonomické zájmy. Pak kvůli tomu musel odstoupit, protože sionisté oficiálně tvrdí, že vedou válku proti terorismu a za svobodný a demokratický Afgánistán. Köhler se prořekl a řekl pravdu a tak musel odstoupit. Teď už víme co měl na mysli.

 5. Červen 15, 2010 08:27

  Tohle si někdo strašlivě odskáče:-)

 6. Orel permalink
  Červen 15, 2010 00:23

  To není troubení, ale bzučení.

  Miloši, Afghánistán vyvážel nerostné suroviny již ve starověku. Já bych řekl, že jestli to tam bude někdo těžit, tak Čína.

  http://www.nytimes.com/2009/12/30/world/asia/30mine.html?_r=2&hp

  Nekrvácejí tam, ale suroviny vyvážejí; no tohle.

 7. Michael Voormman permalink
  Červen 14, 2010 23:50

  To troubení může napadnout jenom negry.

 8. Miloš permalink
  Červen 14, 2010 17:26

  Sice to sem nepatří ale je to zajímavý, konečně vyšlo najevo proč armáda USA bojuje v Afgánistánu. Zřejmě nešlo ani tak o pěstování opia, ale především o zásoby nerostných surovin:
  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/203137-v-afghanistanu-se-nasla-obrovska-loziska-kovu-za-bilion-dolaru.html

 9. Miloš permalink
  Červen 14, 2010 17:24

  A zajímavý je že netroubí jenom negři, ale i běloši, demence je holt nakažlivá

 10. Červen 14, 2010 11:43

  Barevný svět Google – Miluji fotbal
  Podle nadpisu asi i google.

  Nicméně toto mistrovství jen špičkou multikulturního a globalizačního tahouna jménem fotbal. Kdo si myslí, že jde o sport, je opravdu velice naivní.

 11. Miloš permalink
  Červen 14, 2010 10:22

  To troubení při zápasech je fakt šílený, diváci na stadionech se chovají jako opice

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: