Skip to content

Postřehy z voleb

Květen 30, 2010
by

Nebudu zde rozebírat výsledky jednotlivých stran ani klít nad neutěšeným stavem dnešní společnosti. Zaměřím se spíše na postřehy, které jsem zaznamenal v oblasti ovládaní mas. Volby jasně ukázaly, že lidé jsou ve své podstatě stádo ovládané sdělovacími prostředky a politické povědomí většiny národa je naprosto mizivé. O výsledku voleb tedy více než programy stran a činy politiků rozhoduje mediální obraz, rozvíření nízkých lidských pudů pomocí vyvolávání strachu ze všeho možného (např. z následování Řecka). Volby rovněž dokázaly, že závisí spíše na grafice a formě než na resumé sdělení. Na vzhledu a vystupování politiků více než obsahu toho, co říkají.

Opravdu stále více vstupujeme do přízemního kybernetického věku, kdy staré způsoby propagandy nefungují a nové se teprve formují. Všestranně psychicky přetěžovaní lidé se již neřídí selským rozumem, nýbrž podléhají primitivním emocím a nechají se ovlivnit bezzubými klišé. Šíleně se rovněž mění struktura společnosti, kdy již kolektivy netvoří zaměstnanci firmy, návštěvníci stejné hospody či sportovci v určitém klubu. Vznikají nám zde od reality odtržené sociální sítě, kde se hvězdou může stát i totální nýmand, který v přestávkách mezi virtuální vychloubáním o své úspěšnosti přemýšlí, kde sežene pár stovek, aby ho telekomunikační firma neodstřihla od netu.

Tuto změnu více postřehla „pravice“, kdežto socani téměř ryze vsadili na archaismus, tedy vynaložili obrovské částky na billboardy a reklamu v tisku, která prakticky nikoho neosloví. Téměř nulová přítomnost v moderních způsobech komunikace jim pak prakticky na 100% odcizila mládež. Dostáváme se tak k mnoha paradoxům, kdy např. vysokoškoláci fanaticky orodují za stranu, která slibuje zavedení školného, což by mnohým z nich znemožnilo studium. Naopak pravice zde zafungovala mnohem lépe a jen díky její totální zkorumpovanosti a sociální necitlivosti nedosahuje ještě více zdrcujícího vítězství.

Dalším postřehem je totální stádovost, kdy lidé na základě chování svého okolí (třeba i toho virtuálního) dospívají k tomu, co je zrovna „trendy“ a při volbách se pak neřídí svými zájmy, nýbrž se opičí. Zde opět více zabodovala „pravice“, kdy se ji podařilo vytvořit dojem, že každý mladý úspěšný člověk volí ji. A kolik mladých lidí v dnešní extremně konzumní době, kdy se úspěšnost přepočítává na peníze, pochybuje o svém brzkém sociálním vzestupu? To, že se zrovna hrabe ve sračkách přeci nic neznamená. Halasným deklarováním podpory liberální pravici si pak mnozí zřejmě snaží navenek vylepšit svůj sociální status.

Dostávám se tedy konečně k poučení, které nám může velice pomoci v další činnosti. Ukazuje se totiž, že není potřeba mít k dispozici milionové částky, stačí investovat čas a nadšení do sociální komunikace. Pár aktivních nadšenců pomocí řetězových e-mailů, tvořením jednodušší grafiky zvládne ovlivnit společnost více než draze zaplacená reklama. Samozřejmě, účinnosti profesionálních agentur my nacionalisté zřejmě nedosáhneme, ale je potřeba vytvářet povědomí o našich myšlenkách a budeme-li dostatečně aktivní, ty mohou časem zapustit i hlubší kořeny.

Reklamy
komentářů 27 leave one →
 1. Orel permalink
  Červen 12, 2010 13:06

  Miloši, myslím to tak, že by nebylo fér předstírat, že se v těchhle věcech vyznám. Když White Justice měla mnohem lepší ponětí o konspiraci, a přece ji sebrali, tak já nemám šanci. Měl by to organizovat pokud možno někdo, kdo se v tom ze všech zúčastěných vyzná nejlíp, a to já nejsem.

 2. Miloš permalink
  Červen 11, 2010 22:39

  Orel: jak to myslíš že na to nemáš? to by nic nestálo

 3. Orel permalink
  Červen 11, 2010 22:35

  Miloši,
  tak na tohle zatím nemám.

 4. Miloš permalink
  Červen 10, 2010 22:37

  Orel:
  nejlepší by bylo aby se o tom nikdo kromě účastníků nedozvěděl, což by se snad dalo udělat tak že by se to domlouvalo pouze přes emaily. Ale zase je třeba počítat s tím, že aktivisti, kteří jsou veřejně známý budou mít od policie napíchnutý internetový připojení a policie jim může kontrolovat všechny příchozí i odchozí emaily, i když komunikace probíhá přes emaily zaragistrovaný v cizině. To se zřejmě stalo osudným white justice. A je problém že nikdy nevíš kdo má napíchnutý připojení

 5. Orel permalink
  Červen 9, 2010 23:08

  Miloši, popřel bych sebe sama, kdybych řekl, že ne. Ale neznám nikoho z vlastenců osobně (což je v tomto případě spíš výhoda), nikdy jsem nic neorganizoval, v hospodě jsem byl s kamarády naposledy před dlouhými lety, a co hůř, nevyznám se v technologiích a konspiračních metodách, takže by bylo blbé, kdyby kvůli mojí nezkušenosti dekonspirovali někoho z našich lidí.

  Zeptám se na Hrdosti, zda by se toho neujal ještě někdo další.

  Rozhodně by to mělo vypadat jako setkání vlastenců České republiky roku 2010, ne jako něco jiného. Vlastně by to nemuselo vypadat vůbec jako setkání jakýchkoli vlastenců. No a platforma, která by z toho vzešla, by se nemusela výlučně vázat na jakoukoli politickou stranu, protože by to zmenšovalo možnost spolupráce s jinými nestranickými uskupeními.

 6. Miloš permalink
  Červen 7, 2010 22:57

  Orel: to je dobrej nápad :),
  ale vážně nechceš něco takovýho zorganizovat? Já to dělat nebudu protože setkání nacionalistů z celý republik se dá uskutečnit jedině v Praze a já nejsem z Prahy

 7. Orel permalink
  Červen 7, 2010 22:30

  Miloši, pro zajištění anonymity účastníků vlasteneckého diskusního fóra by asi bylo nejlepší, kdyby se nejen oslovovali přezdívkami, ale také měli na hlavách bílé kápě vzor KKK :-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: