Skip to content

Vzhůru k volbám!

Květen 26, 2010
by

Volby jsou již za dveřmi  a volební hysterie etablovaných stran dosahuje vrcholu. Kampaň se zaměřuje spíše na očerňování druhých, než na nabízení konkrétních řešení. Rovněž některá témata jsou tabu a nebo jsou odbyta všeobecnými deklaracemi. Dostáváme se tak spíše k dogmatickým schématům, kdy pro pravici neexistuje nic jiného než zájmy podnikatelů a levice se snaží na nesplnitelné sliby nalákat sociálně slabší. Kdy novinkou je, že toto hloupé pravo-levé dělení se začíná promítat i do věkových skupin.

Znechucení z politiky je všeobecné a nové oficiálně nabízené varianty jsou po podrobnějším prozkoumání horší starých. Hlavně se zřejmě musí zachovat zdání volby a pod heslem „rozděl a panuj“ rozčlenit společnost na co nejvíce vzájemně se nenávistí zahrnujících tříd. Je to cesta do zkázy, vzájemně rozhašteřená společnost se na prosazení společných zájmů neshodne. Skupina, co je zrovna „na koni“, pak jen s potěšením sleduje, jak jsou biti ti druzí. Čím větší nepřehlednost politické situace, tím snadněji se zakryjí korupční praktiky a stovky miliard ze státního rozpočtu dále bezproblémově poplynou do nenasytných kapes zbohatlíků.

Návrhy, co kolují na internetu v podobě zaškrtávaní posledních kandidátů na volebních lístcích či přímo v házení prázdných obálek do uren, jsou naivní. Planá gesta a kosmetické úpravy zde nepomohou, je třeba radikálního řezu. Je mi jasné, že doba k tomuto zdaleka nedospěla a ještě nějakou dobu tento systém blahobytu založeného na zadlužování bude fungovat. Je však třeba být připraven, naučit politice nové lidi a doufat, že alespoň některé z nich nesemelou obludně velké mlýnské kameny korupce.

Stačí na půl oka sledovat tisk a je hned jasné, kdo tomuto režimu vadí nejvíce. Kdo je neustále očerňován, zakazován nebo trestně stíhán. Tito lidé musí politiku dělat z upřímného přesvědčení, neboť na rozdíl od ostatních nemohou očekávat žádné prebendy, spíše naopak. Samozřejmě nikdo a nic není dokonalé, ale je potřeba si uvědomit, že zde neradí houfy mediálních poradců a program nepřipravují týmy odborníků. Chce to přimhouřit oko a obětovat těch pár desítek minut potřebných k odvolení. Nějaký převratný výsledek nelze očekávat, spíše jde o vyjádření podpory, bez té nelze vydržet v tak nevděčných rolích věčně.

Zavrhněme tradiční pravo-levé politické vidění. Přestaňme si hrát na vyhraněné pravičáky a berme národ jako celek. Jako jedno tělo složené z mnoha buněk, které tvoří nedělitelný celek. Zde nelze odepírat výživu kterékoliv části, neboť bude-li odumírat i ta méně podstatná součást pomyslného těla, negativně to samozřejmě ovlivní celek. Volme tedy národně a co nejvíce sociálně spravedlivě.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. Andy permalink
  Květen 29, 2010 23:27

  DS(SS) má 59 888 hlasů, SSO 3 88 94 hlasů. Uvedeme sázky či si těch osmiček SS-Obergruppenführer Paul v. (H)Eilchler všimne? Já to vidím na dost silné spiknutí ultra-krajně-pravicových neonacistů na Č. Statistickém úřadě.

 2. Souhlas permalink
  Květen 29, 2010 19:55

  Krásně napsáno. Kéž bychom si to všichni uvědomili!

 3. Květen 29, 2010 11:19

  Tohle jsi napsal fakt moc krásně….totální souhlas.

 4. Rada permalink
  Květen 27, 2010 19:13

  jj je potřeba je podpořit

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: