Skip to content

Pár slov k Řecku

Květen 19, 2010
by

V poslední době nejen ekonomikou celého světa hýbe Řecko. Tento problém se značně dotýká i naší země a to ne pouze z hlediska, že jsme společně členy EU. Příklad Řecka je nám varováním. Pokusím se tedy tuto hrozbu rozvinout více, než jen v podobě strašení, jak nám ji podávají sdělovací média a některé strany.

Všude slyšíme, že za problém může „socialistické“ žití nad možnosti ekonomiky této země. To je dozajista pravda, avšak pouze částečná. Socialismus v Řecku dosáhl opravdu hrozivých rozměrů, ať už ve formě přezaměstnanosti ve státní sféře či neuvěřitelných sociálních výdobytcích. Chce-li něco takového stát zavádět, musí na to mít a to rozhodně není případ v rámci Evropy „chudšího“ Řecka. Zde se nejedná o žádnou sociální spravedlnost, nýbrž o nenažrané žití na úkor budoucnosti, tak vlastní mnohým nezodpovědným národům.

Všechno má však svoje „ale“. Jenže o tom se nám již ekonomové nebo politici raději nezmiňují. Tím „ale“ je nezměrná korupce, kterou je Řecko prosáklé více než jiné země. Vždyť i ty „sociální výhody“ byly pouze projevem korupce, kdy si politici a mocní kupovali hlasy voličů a klid na své řádění. A bylo naprosto jedno, zda se jedná o pravicovou nebo levicovou vládu. Dostáváme se tak k paradoxu, kdy nejvíce zadlužení rostlo a statistiky se falšovaly za vlády „pravicové“ strany a vše prosáklo na povrch až když ji u vlády vystřídala “levicová“. Tento paradox pak pokračoval, neboť nyní pro razantní úspory hlasoval strana levicová, zatímco pravicová byla proti. Však i ten „náš“ Kalousek by mohl vyprávět, jak se dělá politika. :-(

V korupci vidím totiž i největší ohrožení našeho státu. Zde mizí stovky miliard, ne v kapsách nenasytných důchodců. Jenže tento problém neřeší nikdo. Klasické strany, a je úplně jedno jaká je jejich orientace, korupci z důvodu vlastního přežití potírat nebudou. Oni z ní tyjí, většina lidí do politiky nejde z touhy změnit stav, nýbrž ze snahy přilepšit si. To můžeme vidět i u tzv. „politických turistů“, kdy není pro některé vrcholové politiky problém změnit několikrát stranu. Závěrem můžeme tedy říci, že pravice nás zadluží stejně jako levice (což dokazuje i poslední Topolánkova vláda), prostě jen miliardy na dluh nasype jiným. Špatné nejsou pouze jednotlivé strany, nýbrž celý současný na  egoismu založený a špínou prolezlý Systém.

Sociální smýšlení neznamená zadlužení a zvýhodňování povalečů, nýbrž co nejvíce spravedlivé rozdělování společných výsledků práce, a to pouze těm, co se na společném budování národní pospolitosti v rámci svých možností podílejí.

Reklamy
komentářů 9 leave one →
 1. Jakub Roth permalink
  Květen 24, 2010 14:36

  Miloši, já nevím, o jakých sionistech mluvíte. Proto si asi nerozumíme. Mimochodem, víte, kdo to jsou sionisté? Asi ne, že?
  Ale jinak – tolik neprožrali. Zdaleka ne. Možná ještě prožerou, ale ani náhodou nemají nyní takový dluh a tak přebujelé náklady.

 2. Miloš permalink
  Květen 21, 2010 23:23

  Jakub Roth: je sice pravda že Řekové prožrali ekonomiku, ale to samé se dělo i v Itálii, v Belgii i jinde, tyto země mají dluh velký jako Řecko. A proč sionisté nesnížili rating teké jim? To bude asi proto že vlády těchto zemí jsou se sionisty zadobře.

 3. Wolf permalink
  Květen 20, 2010 14:54

  Děkujeme p. „v dokonalé úctě“ anonymovi za podnětný komentář. Kdo jste bez viny a se 100% bezchybným češtinem, hoďte kamenem :-)

 4. ach ten češtin permalink
  Květen 20, 2010 13:26

  Pane autore,

  vaše úvaha je zajímavá, dokonce bych řekl, že i hezky podaná. Ale těch chyb, kolik jste nasázel do takto krátkého textu, to se hned tak nevidí… Zopakujte třeba interpunkci…

  Pak možná budete moci psát o ještě zajímavějších tématech. Řekl bych totiž, že věc Řecka nám nejenže nepřísluší, ba o ní nic na takovou vzdálenost nevíme. Já rovněž nepíši o tom, co si myslím o Vás či o Vašich dluzích.

  Nakonec, proč nekandidujete do PS ČR? Tam máte možnost řečnit a měnit svět…

  V dokonalé úctě.

 5. Jakub Roth permalink
  Květen 20, 2010 10:47

  Miloši, to je málo. Já jsem přesvědčen, že Židé mohou za všechny doby ledové. Určitě. Nějak. Chechty.
  Rating jim byl snížen proto, že jejich hospodářství šlo díky neuvěřitelně přebujelým rozpočtům do kytek. Zkrátka a jednoduše – prožrali, co neměli. Největším snem mladého Řeka je stát se stáním zaměstnancem. Existují dokonce pevné klany státních zaměstnanců, dokonalé mafiánské rodiny, které si do svých úřadů nikoho nepustí. V normální zemi je pro zájemce vždy lepší jít do soukromého sektoru, protože ten platí lépe. V Řecku je tomu naopak. Tož tak.

 6. DDR permalink
  Květen 20, 2010 01:06

  pro USA by bylo v tomto ohledu výhodné, aby padlo euro, které ohrožuje postavení dolaru. Na druhou stranu jsou tu ekonomické tlaky i na zrušení americké národní měny a vytvoření obdoby eura na americkém kontinentě, těžko říci, jak jsou ty různé tlaky silné, nemá smysl o tom mluvit příliš vážně, poněvadž máme informace typu „jedna bába povídala“ a na základě těchto klišoidních drbů často „vaříme“ šílené teorie světových spiknutí a podobné….. Naštěstí svět je tak komplexní systém, že se uřídit a ovládnout nedá :-D :-D

 7. Miloš permalink
  Květen 19, 2010 21:52

  Je sice pravda že Řekové si žili nad poměry a utráceli na dluh, nicméně současná situace není jen jejich vina. Řecko se dostalo do problémů až když jim ratingové agentury Standarts and poor a Moody´s snížily rating a tím narostly úroky z dluhů. A tyto agentury pochopitelně patří Židům. Jeden člověk, emigrant co třicet let žije v Německu a dobře zná Židy, mi říkal, že tyto agentury dostaly rozkaz od vlády USA aby snížily rating Řecku a dalším zemím, aby se tyto země dostaly do problémů. Pro USA je výhodnější když se krize rozšíří do celého světa aby v tom nebyly sami. A proto se američtí sionisté snaží do tohoto svinstva zatáhnout celý svět. Já osobně tomu věřím.

 8. DDR permalink
  Květen 19, 2010 19:52

  Ano, máš pravdu s tou korupcí, která položila Řecko a která se u nás už nedělá ve skrytu a potají, ale prakticky otevřeně. Korupce ve všech svérách a parazitování na státních prostředcích se stalo normou. Jen absolutně netuším co s tím, jak to účinně změnit. Nějaký Systém je opět jen další výmluva a posunutí zodpovědnosti na ono „oni“. Nevím co a jak a na co změnit, aby současní lidé (já, Vy, všichni….jiné lidi tady nemáme) se chovali jinak. Dají se zavádět kdejaká zákonná opatření, která to mohou zmírnit, ale pořád tady bude obrovský a mocný tlak přislíbeného korupčního bohatsví a moci….. nevím…..asi zavedeme nějaký ten CML a rozhodnutí budou dělat počítače a roboti, když lidé nejsou schopni tomu pokušení korupce a legálního parazitování odolat.

 9. Díky permalink
  Květen 19, 2010 19:04

  Jasně napsáno a uvnitř spousta pravdy.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: