Skip to content

Nová kniha: Varg Vikernes – Pohanství

Květen 13, 2010
by

Do Knihovny vložen kompletní překlad seriálu Pohanství ze stránek  www.burzum.org, včetně nejnovějšího 16. dílu Bílý bůh.

Úvodní věty z první kapitoly:

Mnozí etničtí Evropané váhají s označením sebe sama jako pohanů, ačkoliv by se tak rádi nazývali. Mezi jinými důvody je k tomu vede i toto: „Všude je tolik špinavých, hnusných Hipíků, co kouří trávu, kteří tento výraz používají“ (abych citoval jednoho ze svých přátel). Rozumní lidé vlastně opravdu nechtějí být spojováni s takovými jedinci.

– ke stažení zde –

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. Andreos permalink
  Říjen 6, 2016 14:35

  Ovšem do určité míry šlo o zkreslení a idealizaci. Brzy došlo ke splývání světlých indoevropských nordiků (či dinárů) s poněkud tmavším předindoevropským obyvatelstvem. Dokonce se zdá, že to nakonec třeba v Řecku tvořilo většinu a až díky smíšení více bílých typů došlo k takovému úžasnému vzestupu kreativity a následně i civilizace (hybrid vigor efekt). Třeba Madison Grant píše o tom, že jádrem starověké Hellas byl mediteránní typ (převažující také mj. v Attice a Athénách, největším centru starověkého Řecka), ovšem geneticky posílen a „osvěžen“ čerstvou krví nordiků ze severu: „Je to tato rasa (mediteránní), jenž dala světu velké civilizace Egypta, Kréty, Foiníkie, včetně Kartága, Etrusků, mykénského Řecka, Asýrie a většiny Babylónie. Dala nám, když se smísila a získala energii splýváním s nordickými elementy … nejskvostnější civilizaci ze všech, starověkou Hellas…“
  Jižní národy Evropy byly samozřejmě dříve světlejší než dnes, ale nebyli to rozhodně samí modroocí blonďáci. Spíše to byla taková směsice bílých typ s rozličnou pigmentací, podobná té, jaké je dnes vidění v Německu, Francii a zemích střední Evropy.
  Groh uvádí: „Z toho, co lze poznat, vyplývá, že v historické době nebylo mezi Řeky různých krajů podstatných rozdílů, ale vesměs se staří Hellénové jeví jako výsledek smíšení severské rasy (homo europaeus) s rasou středomořskou (homo mediterraneus) a příměskem tzv. homo tauricus. Zdá se, že smíšení středomořského a taurského typu bylo už hotové, když Řekové přišli do svých historických sídel a začali asimilovat starší obyvatelstvo kraje. Většinou byli Řekové dlouholebí, ale vedle tmavovlasých a tmavookých lidí se vyskytovali stejnou měrou i lidé světlovlasí a světloocí. Už Homér připomíná oba typy: Odysseus je tmavý, Menealos plavý. Tmavý byl v homérské představě také Zeus, kdežto Afrodite byla plavovlasá. Krétské a lakonské dívky byly slaveny pro svou plavost, naproti tomu aiolská Sapfo byla tmavovlasá. Ideál krásy tíhl k plavému typu: Achilleus, Charitky, Afrodite, Helena, Menelaos, a tak se tedy zdá, že to byl typ převládající u Řeků před příchodem do historických sídel, a teprve tam se smíšením vyvinul, či snad spíše zesílil komplex tmavý. Pro původnost plavého typu by svědčilo i to, že slovo iris, značící původně oční duhovku, se stalo označením duhy: toto rozšíření významu není však možné u lidu převážně anebo do značné míry tmavého.“
  Coon píše: „Malíři váz šestého až čtvrtého století byli schopni rozlišovat blond a brunet barvy užíváním konvenčních glazur a aplikovali tato rozlišení při reprezentaci žijících modelů stejně jako hrdinů. Řecká terminologie obsahuje slova pro modré a hnědé oči, stejně tak i pro zelené, barvu olivového listu; v barvě pleti rozeznávala široké rozpětí, bledý odstín podobající se krémovému sýru nebo oloupaným jablkům, barvu medu a hluboce snědou. (…) Uvnitř řeckého společenství stejně jako mimo něj byly tedy k nalezení stejně jako u moderních Evropanů všechny varianty pigmentace.“
  Dnes jsou národy jižní Evropy znatelně tmavší bohužel do značné míry díky smíšení s nebílými Araby apod.

  .

 2. Říjen 1, 2016 16:20

  Apostata: Vysvětlení tohoto „rozporu“ může být, že jižní národy v minulosti nebyly „tmavší“ než jiní příslušníci indoevropských kmenů. Konkrétně např. rasovým znakům starověkých Řeků se věnuje závěr tohoto článku: https://sarmatia.wordpress.com/2016/04/30/dynasofie-omyl-multikulturalismu-v/
  Tam se mj. píše:
  Homér v Ilias popisuje některé rasové znaky raných Řeků:
  “A nyní vidím celý zbytek světlookých Achájů, které jsem mohl dobře rozpoznat a pojmenovat.”
  “Ne, přikazuji, abys přestal a neválčil, ani ukvapeně nebojoval proti světlovlasému Meneláovi, jinak budeš rychle přemožen jeho kopím.”
  “Cožpak nevidíš, jak jsem světlý a vysoký? Pocházím z udatného otce a porodila mne božská matka.”
  Bohyně Ahéna bývá popisována jako světlovlasá a světlooká, Héra zase s bělostnými pažemi. Heléni po sobě zanechali množství soch a postav, které vykazují své anatomické znaky, některé dokonce se stopami po barvě, aby daly najevo jejich rasový vzhled.

 3. Apostata permalink
  Říjen 1, 2016 13:20

  V knize se píše, že v AnsgardaR ( Svarze, Tróje, Ilionu, Olympu..atd) jsou vítáni jenom ,, bílí “ jedinci světlé rasy ( modroocí a blonďáci ) a tento mýtus je prý ve shodě s ostatními evropskými mytologiemi. Ovšem to by tam pak nemohla většina evropských národů ( Italové, Španělé, Řekové..atd ), neboť najít nějakého blonďáka v těchto zemích je téměř nemožné. A jak to pak může být ve shodě s ostatními evropskými mytologiemi, copak by např. sami o sobě Řekové tvrdili, že nemohou na Olymp.Jak tomu mám rozumět?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: