Skip to content

Svatouškové

Květen 7, 2010
by

Země se zmítala v marasmu a špíně. Naděje již pomalu nebylo. Tu však z kanálů vylezli hrdinové se svatozáří, odkojeni těmi největšími sračkami se oděli do sněhobílých hávů a vydali se napravit prohnilý svět. Lid prostý nejen na duchu jásal a volal svět je spasen – halelujá. Od té doby se pak všude rozprostírá věčný mír a klid – zemský ráj to na pohled.

Nějak tak mi připadají letošní volby. Mám zejména na mysli dva svatoušky, tedy Kalouska a Johna. Lidé tomu uvěří, vždyť to říkali v TV a tam nikdy ti báječní a krásní lidé nelžou. Na staré kauzy se již zapomnělo a kupodivu v jiných případech bdělý tisk tentokrát mlčí. Jak by ne, když za svatoušky a jejich stranami stojí vlivná lobby. Jedná se zde o cílený pokus propojení zájmových skupin s politikou. Ne, že by tomu nebylo již dříve, nyní však docházíme k dalšímu stupni, kdy se na strany nesnaží nabalit podnikatelské subjekty, nýbrž tyto lobbyistické trusty přímo zakládají vlastní partaje (to se týká zejména Věcí veřejných). Při stavu dnešní korupce je to jistě dobrá investice. Za pár desítek miliónů na volební kampaň lze získat zákony na míru, úlevy od daní a zkorumpované prostředníky ve státní zprávě a tím dosáhnout snadných miliardových zisků.

Kam až může klesnou ta dnešní skvělá demokracie, netuším. Jen prostě čumím, že to jde níže a níže. Tedy spíše čumím, že lidé tak snadno skočí na lep těmto průhledným kampaním, a tak rychle ztrácí paměť. K hříchům dříve zmiňovaných dvou svatoušků se rozepisovat nebudu. Dám zde pouze odkaz na dva weby tímto se zabývající. Není tam rozhodně vše, ale i to na nich uvedené naprosto k dotvoření názoru postačuje.

www.nespaltese.cz

www.toplidovci09.cz

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. Miloš permalink
  Květen 10, 2010 22:21

  Ahaman: VV není Havlův projekt, Havel stojí za Top09, já jsem četl že za VV stojí Železný, když neuspěla ta jeho strana Libertas tak prostřednictvím Johna řídí VV.
  Ale máš pravdu že to že na jejich konferenci mluvili Zielenic a Švejnar o něčem svědčí, ti by asi nepodpořili stranu která hájí národní zájmy. A i další jména řečníků na tý konferenci se mi moc nelíbí: Reedová, Peake, Paggio, nevím jestli jsou to židovský jména ale český určitě ne.

 2. Ahaman permalink
  Květen 9, 2010 22:04

  http://www.veciverejne.cz/veci-verejne/clanky/program-vv-proti-krizi.html

  Projdi si seznam lidí, kteří vystupovali na nedávné ideové konferenci VV, jsou tam Zieleniec i Švejnar.

  Jsem přesvědčen o tom, že VV je Havlův projekt, vůči určitému druhu voličů chystají samozřejmě sprostý podvod.

 3. Miloš permalink
  Květen 7, 2010 22:56

  Ahaman: Zielenic a Švejnar opravdu kandidují za VV?
  Já jsem si o této straně myslel to co R.O. ale nedávno jsem narazil na článek že John slibuje že zatočí s nepřizpůsobivými občany, feťáky a bezdomovci a VV si založily vlastní milici po vzoru Dělnické strany. Tak jsem si říkal že VV nejsou tak špatný, že je to nejlepší z prosystémových stran (lobbysté ovládají všechny strany, v tom není rozdíl).
  Tak nevím co si o nich mám myslet

 4. Ahaman permalink
  Květen 7, 2010 13:09

  Až na pár proklamací o korupci a dluzích nemají VV navenek žádný program a nijak se politicky neprofilují. Jejich skutečné zaměření lze tedy vystopovat např. z jejich známých podporovatelů a kandidátů:
  Jan Švejnar- nadšenec pro likvidaci samostatné české měny a věčný Havlův kandidát na nějakou vysokou státní funkci
  Pavel Telička- fanatický bojovník za ukončení české státní suverenity a za rozpuštění ČR v EU
  Josef Zieleniec alias „páter Josef“-nechvalně proslul svými pletichy a podrazy ve staré ODS, průkopník řiťolezeckého přístupu naší diplomacie k USA a Izraeli

  Když si představím, že se tahle partička spojí se „svatým“ Kalouskem a stále ještě početnými topolánkovci uvnitř ODS, tak mně z toho naskakuje kopřivka.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: