Skip to content

A plačky truchlí jak o život!

Duben 13, 2010
by

Tak zde máme další velký smutek. Po králi popu nám zahynul polský prezident. Ne, že by se nejednalo o lidskou tragedii, jenže k těm dochází poměrně často a jen na základě záhadného výběru jsou některé na rozdíl od spousty jiných srdceryvně oplakávány.

Truchlí se pro celebrity (významné osoby), to je vcelku jasné, co je komu do osudu obyčejných lidí. Jen se roní krokodýlí slzy nějak tak stále více vyumělkovaně a globálně masově. Pro nějakého popového showmana zachraňujícího svět běduje i posluchač dechovky a z jinak spoustou nenáviděného zkorumpovaného politika se stane smrtí světec. Mnozí rychle s davem nakupují drahé květiny, zatímco na dušičky na hrobě babičky ani neometou spadané listí. Nu což, aspoň ti květináři se budou mít o něco lépe.

Upřímné city se nám nějak vytrácí, a o to více jsou nahrazovány těmi umělými. Můžeme si prožít dramata s hrdiny podřadných telenovel, týdenní lásky zpěvačko-prostitutek v bulváru a slasti či strasti politiků v „seriózním“ tisku. Z člověka se stává uzlíček emocí čekající na impulz z masmédií. Zatímco vlastním upřímným citům se brání, ty na povel dává najevo okázale. Smát se na rozkaz, plakat na rozkaz, žít na rozkaz. A o to tu přeci jde.

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. Polské důstojníky nevraždil Stalin, ale jeho šéf Kaganovič permalink
  Květen 2, 2010 12:29

  Monstrum NKVD (plný chazarských židů) neměl „pod sebou Stalin“ ale L. Kaganovič přes jeho zetě Beriju. NKVD byl klíč k moci. Stalin byl obětní moloch. Nikde se dnes nepíše o židovi Kaganovičovi (byl přímý potomek chazarských chánů – kaganů). Kaganovič osobně řídil také hladomor a „rozkulačování“ venkova – 20 milonů obětí. Také osobně řídil destrukci chrámu Krista Spasitele v Moskvě. Dlužno dodat, že židovské obce a rabíni nebyli nikterak obtěžováni. Za „antisemitismus“ vůči turkotatarským zcela nesemitským chazarům byly velmi vysoké a kruté tresty. „Antisemita“ položid Stalin se oženil s Rozou Kaganovičovou, sestrou jeho šéfa v Kremlu. A rozkaz masakru v Katynu pocházel rovněž od Kaganoviče. Stalin to jako výkonný generál jen podepsal, jako všechno ostatní, co obdržel od šedé skryté moci. Nejdřív se to házelo na Němce (ti se v nurimberku „přiznali“), teď se to hází na Rusy. Ale mnoho Rusů ví kdo zlikvidoval cca 30.000 důstojníků Rudé armády na prahu války a jaké to potom mělo následky, vědí že tentýž důvod byl pro masakr v Katynu. Zničení nejlepších z „gójů“…

 2. Militar permalink
  Květen 1, 2010 09:33

  Já plně souhlasím s RO. Takové tragedie se odehrávají možná denně a vůbec se nich nedozvíme. Proč? Protože to jsou jen obyčejní lidé. Tak ano je to tragédie, ale měla by být pro jejich rodiny a ne aby celý svět ronil falešné slzy. Je to pokrytecké. Národ se čím dál stává stádem a jejich pasákem jsou média.

 3. vincent vega permalink
  Duben 15, 2010 11:38

  tady je vidět,že mezi námi žijí i normálně smýšlející lidé,kteří nemají vypláchlou hlavu…

  http://www.zvedavec.org/komentare/2010/04/3654-alespon-kratce-k-padu-polskeho-letadla.htm

  v diskusi jsou docela zajímavé názory

 4. Rada permalink
  Duben 14, 2010 07:26

  Byli to politici – stejné svině jako ti naši. Většina Poláků je určitě za jejich života nenáviděla a teď za ně roní slzy.
  Armádní činitelé, chudáci odešli, když zrovna pracovali na tom, jak zvýšit počet žoldáků v Afganistanu. Tedy zabijáků určených k zabíjení.
  Jedinou radost mám z toho, že se nyní budou tito židokřesťané smažit v pekle, tedy pokud existuje :-)

 5. Orel permalink
  Duben 14, 2010 01:31

  Nepřirozená smrt polského prezidentského páru a desítek dalších významných vojenských i civilních představitelů je zcela mimořádná. Nezemřeli jen jako soukromé osoby, ale také jako reprezentanti polského státu. Polsko je náš soused a v mnoha významných bodech stojí na stejné straně jako český stát. Proto se nás ta katastrofa dotýká mnohem víc než i počtem obětí daleko větší tragédie na druhém konci světa.

  Krom toho zemřeli nedaleko Katyně při sedmdesátém výročí hromadného vraždění polských důstojníků Stalinem. To je doslova hrůzostrašná symbolika, se kterou se úmrtí nějaké tzv. „popové hvězdy“ nemůže rovnat ani omylem.

 6. Miloš permalink
  Duben 13, 2010 23:25

  Ahaman: souhlasím

  Lech Kaczyńský a jeho žena budou pohřbeni na krakovském hradě Wawel, kde jsou pohřbeni polští králové

 7. Ahaman permalink
  Duben 13, 2010 17:15

  Na rozdíl od určitých českých politiků, kteří slovo „národ“ nenávidí, tak Kaczynski měl polský národ rád . Ale neměl ho rád pro jeho ryzí národnost, nýbrž pro jeho katolickou víru. Byl také významným protiruským šovinistou. Tedy klasický prorežimní politik, jehož smrt sice registruji, ale to je asi tak všechno.

  Na druhou stranu-pokud by v tom letadle byl Havel, Topolánek, Paroubek, Rath a Langer, patrně bych dnes asi slavil.

 8. vincent vega permalink
  Duben 13, 2010 16:06

  cítím to naprosto stejně,lidi mají nasráno v hlavě čím dál víc,není co dodat…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: