Skip to content

Prdel Evropy

Duben 8, 2010
by

Tak jsme opět středem celého nekonečného Vesmíru. Bude u nás podepsána jakási smlouva o omezení jaderných zbraní. To bude slávy. Malinkatí Čecháčci budou stát v pozoru, mávat vlaječkami s hvězdami a pruhy, možná se opět najde nějaký ten Indočech co pohladí Afroameričana po tváři. Bulvár bude mít o čem psát, plačky uroní moře slz a hlavně všichni budeme přesvědčeni o své důležitosti.

Dozvíme se o tom, jakého mezníku u nás bylo dosaženo. Mírotvůrce si bude dodatečně dokazovat oprávněnost udělení Nobelovy ceny. Co na tom, že se jedná o snížení-nesnížení dané současnou politickou situací. Státníci si na tom přihřejí polívčičku, světový mír bude zachráněn a demokracie opět silnější. Minimálně tak nám to bude naservírováno. Lidé pak určitě prominou i těch 50 miliónů, co nás tohle divadlo a napařování krocanů bude stát.

Proč si Obama s Medveděvem vybrali pro svou sešlost zrovna nás netuším. Zřejmě pro naši servilnost, přemíru ochoty vyjít vstříc jejich požadavkům a neskonalé vděky, které za chvilkové pozdvihnutí naší malosti jim budeme ještě mnoho let projevovat. Geopolitika v tom zřejmě moc nebude. Že je Střední Evropa pupkem světa už dávno neplatí, ten střed se přesunul někam do středu Asie či pobřežních šelfů bohatých na ropu.

Evropa si za to může sama. Místo posilování svých pozic se zabýváme nesmrtelností chrousta, bereme ohledy na kdejakého hotentota. Takhle se v historii snad nechovala žádná civilizace, aby se dobrovolně vzdávala svých pozic a nechala se tak rychle vnitřně rozkládat pseudohumanitou, ochranou všemožných práv, importem cizích kultur atd. Namlouvat si něco o výsadním postavení můžeme dnes jak chceme, ale já to spíš vidím na tu prdel Evropy.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. Miloš permalink
  Duben 11, 2010 22:00

  Andy: myslím že to s tou účinností protiraketové obrany přeháníš. To že by sestřelili 99% raket nepřichází v úvahu. při testech, které v USA zatím prováděli se povedlo sestřelit tak každou druhou raketu a to obsluha radaru a raketové základny věděla kdy a odkud raketa poletí a rakety určené k sestřelení s sebou nenesly žádné klamné cíle.

 2. Andy permalink
  Duben 9, 2010 05:03

  Jo a dodatek ještě. Pro USA se rakety nijak neomezují(takže jsou vybaveni jako s těmi raketami s 99,5%). Hlavně oni nějaké rakety nepotřebují, protože je můžou v klídku shodit z B-2 nebo F-117tky. Jo a kolem toho 2. okruhu obrany. Jeho součástí je i radar v ČR. Jeden chlapík, co sem ho znal byl na vojně za rudochů u protilet. obrany. Klasický radar má dosah tak 400 km, ale prej na dlouhejch vlnách měli dosah až nad Anglii, tj. nějakejch 1000 km. Tenhle bude stacionární(ať už ho postavěj kdekoliv), takže tak o 20% víc. Tzn. že jakmile se dostane do vzduchu jakákoliv raketa, bombardér atd. v okruhu zhruba Kyjev, Smolensk, Talinn, tak bude okamžitě sestřelen, ještě než se dostane pořádně do vzduchu. Proto tak rusové vyváděli, když se to mělo stavět tady.
  Hlavně je tady vidět, že keci o tom, že by Írán vyrobil atomovku jsou nesmysly. Izrael má vlastní protiraket. ochranu (dodanou USA), takže by jich Írán musel mít nějakých 200, 300, aby mu teprve k něčemu byli(aby zničil jedno město a pak s prázdnýma rukama schytal odvetu).
  Hned vedle je Pakistán s Indií co mají obě 400 hlavic, mají je už 40 let a nikomu to očividně nevadí. A všichni víme, jací inteligenti u nich sedí ve vládách. A Pakistán je taky ortodoxně islámský, taky tam kamenujou lidi jako v Afghánistánu, narozdíl od Íránu.
  Ale šanci že to duma neschváli vidím docela dobrou, ostatně byla by to sranda po takové masáži.
  A sorry za překlepy v předchozí i této zprávě, peking, atd. Je pozdě a nečtu to po sobě.

 3. Andy permalink
  Duben 9, 2010 04:29

  Celá tahle smluva je jenom totální fraška. Nijak to neodzbrojí. O tomhle sem slyšel poprvý cca před půl rokem, a tak sem od té doby trochu nastudoval o tom. Je to jen nástroj, jak ochromit rusko, a udělat z něj bezbranou zemi. Dnes má Rusko cca 9000 hlavic, USA cca 8000 (oficiálně, ještě v roce 1985 jich měla 35 000, byli by hodně hloupí, kdyby se jich zbavili a neuložili je místo toho do skladu někde v N. Mexiku). Tahle smlouva omezuje počet hlavic na 1500. ALE. Kvalita systému závisí jen a pouze na uspěšnosti a množství. Např. Jestliže je obrana taková, že zachytí 99% střel(při jednom okruhu), a já jich mám 1000, tak zasáhnu deset měst. Jestliže jich mám deset tisíc, tak zasáhnu 100 cílů. Při jednom okruhu obrany, tj. radar a za ním rakety země-vzduch. Rusko jich má dnes těch 10 000. Ale američani stavěj druhý okruh. To znamená, že jestliže potom půstí rusko vše najednou, proletí prvním okruhem 1% raket, tj. 100. Druhým proletí jedna raketa. To pořád může ale způsobit humbuk. Takových 500 kT TNT umí své (Fat man měl myslím 18 kT). Jenže Rusko má 10000 hlavic, ne raket. V jedné raketě je cca 5 hlavic, takže je s tím třeba počítat. Na druhou stranu lze dát jen jednu hlavici do rakety. Ale pokud bude rusko omezeno na 1500 hlavic, tak je mu lidově řečeno celej arzenál na hovno, protože do USA se nedostane nic. Je tam ale spousta dalšího, než hlavice. Ono taky závisí na typu systému rakety. Nepamatuju si jména, ale v zásadě se v Rusku používají dva typy mezikont. raket. Starší, to je stará klasická raketa. Nic, jen jedna raketa a 7 hlavic. Uspěšnost průletu jedním okruhem amer. obrany je cca 48 %. Těch má Rusko cca 8000. Pak existuje ještě řekněme podtyp b, což je ta samá rachejtle ale s rušičem radaru letící v tandemu s druhou, která bude klamný cíl. Uspěšnost 80% v jednom okruhu. Těch je 400. A pak je nejnovější typ(ten je „jen“ z roku 1985), to je 8 hlavic, s modernějším rušičem, a hlavně letící v houfu cca 5 raket různě vybavených rušiči, odražeči radaru a podobně. Úspěšnost tohodle systému je až 99,5%. Navíc je možnost odpalu z mobilního odpaliště, zatímco předešlé jsou odpalované z klas. sil v zemi. V případě útoku to jsou první zničené cíle. Těch moderních raket je 300. Jenže smlouva tyto rakety zakazuje a budou všechny zničeny, typ b starší verze bude snížen stav na 100, a staré taky sníženy.
  Takže výsledkem tohodle je to, že rusko bude z vojenského hlediska bezbraná země, co může válčit jen se souhlasem USA. A ti se musí nejdřív zeptat v Pekinku a Tel Avivu.

 4. Duben 8, 2010 12:43

  Neustále se tam kecá o terorismu a Iránu …

 5. Ahaman permalink
  Duben 8, 2010 11:59

  Američané mohou tu dohodu využít v době, kdy budou chtít napadnout Írán.
  Budou říkat: “ Podívejte se, kolik jsme toho udělali pro jaderné odzbrojení, jak jsme pohnuli světem, kolikrát jsme nabídli ruku na usmíření….A Írán toto všechno odmítl, nevzdal se jaderných aktivit a proto je jeho potrestání legitimní“
  Podle mě si připravují půdu dlouho dopředu.

  Že mají Íránci za humny agresivní a jaderně vyzbrojený Izrael, to většinovou společnost nebude moc zajímat, protože v té době už bude atmosféra vyšponovaná až k hysterii.

 6. Duben 8, 2010 11:31

  Sleduju ČT24 a z toho jsem se dozvěl nějaké zajímavé informace:
  -V USA prý média informovala, že se smlouva podepisuje v Československu
  -Oficiálně má jít o snížení jad. zbraní o 30%. Reálně prý jde o snížení menší jak 10%.
  Jako jaderná zbraň se počítá bombardér, schopný nést bombu. Ne bomba samotná.
  Jednoduše prý můžou bomby přeložit do bombardérů s větší kapacitou a staré bombardéry
  zlikvidovat. K žádnému snížení tak nedojde.
  -Smlouvu musí schválit parlamenty obou zemí. Podpisy prezidentů jsou pouze divadlo. Je velká
  šance že parlamenty obou zemí to neschválí.

  Bylo toho víc, ale už jsem to zapomněl. Prostě šaškárna, nic víc. Kecům o prestiži nevěřím.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: