Skip to content

Co mají Obama a Fischer společného?

Březen 31, 2010
by

Před pár dny jsme se mohli v Lidovkách dočíst, že „Americký prezident Barack Obama uspořádá v Bílém domě v úvodní den židovského svátku Pesach sederovou večeři. Ta je připomínkou vyvedení Židů z egyptského otroctví a poprvé k ní Obama se svými přáteli zasedl loni“. Pokud si dobře pamatuji, dělo se totéž minimálně i v případě Chanuky. Je hezké, když prezident většinově křesťanských Spojených států slaví i svátky jiných etnik či náboženství nacházejících se na území USA. Jen doufám, že stejně horlivě přistupuje rovněž k oslavě těch hinduistických, buddhistických atd.Obama je přece prezidentem všech občanů USA, a to bez rozdílu barvy pleti či vyznání.

To premiér ČR Fischer je ještě větší kabrňák. Ten neslaví jen tak vlažně pouze ze snahy o zalíbení, nýbrž přímo přistoupením k víře jenž je dnes tak IN. Nevím, jak je ten náš „český Honza“ na tom co se týče původu, ale zřejmě nějaká ta prababička se nalezne. Ostatně tu dnes hledá více lidí, stejně jako za Protektorátu se dokazovala ta správná germánská. Kam vítr, tam plášť. To byla záruka úspěchu vždy. Že se v tom Honza vyzná dokazuje i jeho dřívější členství v bezbožné komunistické straně a pak včasný nejen náboženský obrat.

To podlézání můžeme vidět na všech úrovních. Připomíná mi to zděšení kamaráda, který popisoval situaci, když jejich šéf začal hrát golf. Do pár dní se podřízení pomalu nebavil o ničem jiném, než o žebříčcích golfových hráčů a nákupu nejlepšího golfového vybavení. Ti nejdůslednější zřejmě nyní vozí šéfovi hole po hřišti a usmívají se při pohledu na výplatní pásku, a to na rozdíl od těch pár co zůstali svoji.

Lezení do zadnic a pochlebování šéfům či vládcům bylo nejspíše běžné ve všech etapách historie. Jen možná ne tak okaté a vládci pocházeli z různých komunit. Prostě globalizace nám zasahuje v současné době již všechny aspekty života, tedy i to řiťolezectví.

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. Orel permalink
  Duben 3, 2010 02:10

  Ano, pane Ahamane. Říká se, že hospodářské úspěchy Japonska po 2. světové válce ve srovnání například s Británií byly dány mimo jiné tím, že tradiční struktury a zájmové kliky byly úplně vykořeněny.

  Nemluvě o tom, že „Systém“ (sic!) se dříve či později zhroutí sám od sebe, jak se bude hroutit západní Evropa. Pakliže zavedeme změny dřív, můžeme se na ty krušné časy mnohem lépe připravit.

 2. Ahaman permalink
  Duben 2, 2010 10:10

  No jo, ale s tou skepsí to daleko nedotáhneme, nic se nezmění. Budeme dál leštit nablýskanou stavbu s prohnilými základy. K čemu to je ? Vždyť je to únavné a neefektivní.
  Já jsem pro navození situace, která by se nejvíce blížila k tabula rasa a jsem pro radikální změnu. Protože jenom změna je život, ostatní je zahnívání.

 3. DDR permalink
  Duben 1, 2010 16:33

  Jo, ta bezcharakternost a pragmatická účelovost je dost hrozná. Je mi milejší pravověrný komunista, který je věrný svým myšlenkám za každého počasí než slizcí hadi, kteří podle společenské nálady změní kabát na cokoli a to si pište, že kdyby se tady dostali k moci třeba náckové, tak Ti co se dnes prohlašují za demokraty a humanisty by s jásotem hajlovali a posílali své spoluobčany do koncentráků a hlásali by rasovou čistotu, nebo cokoli jiného podle větru jako korouhvičky. Proto jsem naprosto skeptický k nějakým společenským změnám, poněvadž ten typ lidí a způsob chování přežije dál za jakýchkoli podmínek a svou existencí ospravedlňuje a dává rozhřešení všem ostatním nešvarům. A navíc v otevřeně totalitářských systémech je chování těchhle lidí o to horší a ještě méně pod kontrolou, za současného stavu aspoň nemají jistotu a nikdy neví, kdy na ně dojde řada, což považuju za lepší ze špatných variant.

 4. Ahaman permalink
  Duben 1, 2010 01:43

  Přesně tak.
  Bývalý komunista, nyní žid…..asi lze dnes těžko dohledat nějakého typičtějšího převlékače kabátu než je tenhle Honza. To je, panečku, veletoč-od Marxe až k Jahvemu. A to nám je tento výlupek předkládán jako vzor slušného politika..:-) Holt u žida se slušnost posuzuje jinak.

  U nás má řiťolezectví dlouhou tradici. Zvláště dobře vidět je na takzvané elitě. Po 45. tém roce se horlivě lezlo našim osvoboditelům a zbabělci Benešovi: „Zatočme s Němci a s jinými zrádci !“ A tak se točilo.
  Po 48.tém se lezlo zase stalinským darebákům. Těžko zapomenout na Urválka, který tehdejší atmosféru dotáhl až k hysterii: „Žádám pro všechny obviněné trest smrti“. Toho se dokonce dopouštěli Češi na Češích.
  Před srpnem 68 se lezlo Dubčekovi a když přišel Brežněv, tak se muselo rychle rychle přelézt do jeho zadnice.
  No a důsledky sametu vidíme dodnes, třeba na Honzovi. Prakticky každý druhý politik byl v komunistické straně a dnes jsou z nich velcí pravičáci a demokraté. Zbytek národa dávno rezignoval a vůbec mu to nevadí. Naopak, převlékačtí „pragmatici“ jsou ceněni. Myslím, že po morální stránce jsme na tom dnes nejhůře v celé historii.

 5. Orel permalink
  Duben 1, 2010 01:04

  Seleukovci měli Židy asimilovat. Pro blaho světa i samotných Židů. Místo toho monoteismus zmutoval a šířil se po celém světě.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: