Skip to content

Nějaký princ mi může …

Březen 22, 2010
by

Lidé, radujme a veselme se! Přijel k nám na návštěvu princ. Tak nějak vyznívaly oslavné chvalozpěvy v masmédiích během posledních dní. Můžeme si říci, že když se stane celebrita, dle tisku hodna obdivu, z úchylného magora, který předvedl svou epizodku v nějaké reality show, tak proč ne z prince Charlese. Já si však myslím, že se zde nejedná jen o spontánní projev tuposti novinářů.

Charles svými uvědomělými názory (zarytý ekolog a příznivce multikultury) zastupuje určité zájmy, což dosvědčuje i jeho vřelé setkání s prznitelem našeho národa Havlem. Charles obecně nemá žádnou výkonnou moc, jen 62 let čeká na trůn, tak proč to přijetí na nejvyšší úrovni a se všemi poctami? Obecně šlechta, která přišla o své výsady, se výrazně angažuje ve prospěch Nového řádu, který je stále důsledněji vnucován celému světu. Vede ji zřejmě k tomu snaha vydobýt si alespoň částečně své výsady zpět a stát se součástí nové rychle se tvořící celosvětové elity. Vždyť i u nás máme v politice „knížete“, účastníka setkání skupiny Bilderberg a tváře dalšího podvodu na voliče ve formě strany TOP 09.

Nechápu, co vede lidi, že přistupují na tuto hru o „láskyplných“ šlechticích. Snad nostalgie vyvolaná sledováním pohádek a podpořená vymývárnou prováděnou sdělovacími prostředky. Vždyť stačí jeden pohled a zejména u Schwarzenberga  jsou ihned zřejmé  následky patrně vzájemného křížení těchto starých elit. Tento první negativní dojem však není pro tvůrce veřejného mínění problém přetvořit. Tupost se změní v dobráckost a obrovský z potu národa nabytý majetek se ospravedlní pár drobáky puštěnými na humanitu, samozřejmě to vše je prezentováno v plné záři reflektorů

Jasným příkladem toho všeho byla kdysi princezna Diana. Z nóbl kurtizány, která svěřila své malé děti vychovatelům a mezitím si randila s arabskými šejky na jachtách se pomalu stala světice. Stačilo si doletět soukromým tryskáčem na párty snobů, která byla podána jako humanitární akce. Převést se v extrémně drahých nóbl šatech před pár fotografy a říci novinářům: „miluji celý svět a bojuji proti chudobě v Africe“. To, že za peníze, které stálo pořízení oněch šatů, by se nakrmila na pořádně dlouhou dobu větší africká vesnice, je již vedlejší. Masmédia nám vytvořila vzor, davy lidí jásaly a pubertální dívky snily, jak si najdou toho svého prince a budou rovněž zachraňovat svět.

Šlechta byla téměř vždy v historii nositelkou kosmopolitních vzorů. Ráda přijímala cizí zvyky, a ty pak vnucovala svým poddaným. I to křesťanství bylo lidu ctícímu odkaz předků vnuceno panovnickou elitou, která v něm viděla vlastní výhody. Nevěřím na pohádky, obroda nepřijde od uvědomělého panovníka, ale pouze ze spodu, prostřednictvím vůle „prostého“ lidu.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
  1. Ahaman permalink
    Březen 22, 2010 17:07

    62 let čeká na trůn .. :-))

  2. DDR permalink
    Březen 22, 2010 16:19

    Je sranda vidět, jak lidé u nás vůbec nenavykli republikánské tradici, jako třeba Švýcaři…tam je co rok jiný prezident, není na žádných fotkách, známkách a podobně…prostě je to předseda spolkové rady a má i funkci jakoby ministra zahraničí, která tam tudíž neexistuje. U nás se po rozpadu Rakouska stále drží prezident ve smyslu prakticky monarchickém, teď tu máme britského prince a celá vesnice, kde je na návštěvě nemusí do práce a všichni stojí špalíry na návsí, mávají vlaječkama a volají sláva….poněvadž přijel milostpán, a poněvadž doma takové nemáme tak se musíme vyřádit aspoň takhle…. takže nejen dnešní hvězdičky, popstár, ale i princové, králové a führerové zůstávají v kursu…. stejně lidi vítali Franze Josefa, Masaryka, Hitlera a Gottwalda…a asi to tak zatím zůstane…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: