Skip to content

Homofobie

Březen 8, 2010
by

V běžné řeči se nám zabydluje stále více výrazů z politicko korektního slovníku. Patří sem i pojem homofobie. Slovo, které před pár lety téměř nikdo neznal.

Nyní se nám však dostalo do kurzu a to nejen kvůli odboráři Duškovi. O tomto pánovi i o slovech ním vyřčených si můžeme myslet svoje. Zarážející je však jednotná a rázná reakce všech politiků. Kdy je jimi Dušek rázně vyřazován ze „slušné“ společnosti a od uvědomělých Zelených mu hrozí i žaloba. (Já bych ze slušné společnosti spíše vyřadil ony zprofanované politiky.) Ve své podstatě je jedno, zda České dráhy a celkově miliardové investice v dopravě tuneluje společenstvo „teplých bratří“ či modrookých blonďáků. Každý kolektiv zakládající si na jiných než pracovních předpokladech může být pro stát nebezpečný a nezáleží na tom o jakou se jedná minoritu. Volby se blíží a pro média a politiky je výrok nevýznamného odborového funkcionáře výbornou možností, jak odpoutat pozornost od vlastní zkorumpovanosti. I proto ta jednotná fronta politiků všech stran a předhánění se v prokazování loajality  politické korektnosti a multikultuře.

Homosexualitu nepovažuji za zásadní problém společnosti. Tato úchylka se vyskytovala v celé její historii a samozřejmě i bude. Problém je však již v institutu registrovaného partnerství a celkově v dnešní glorifikaci homosexuality. Jak v přírodě funguje vše na principu přežití druhu, tak i u národů jejich osud závisí ve své podstatě zejména na množství potomků. Je tedy minimálně nelogické vyzdvihovat něco, co tuto hlavní podmínku nesplňuje. Dalším problémem u registrovaného partnerství je, že se jedná jen o další kamínek do mozaiky multikulturní destrukce klasické tradiční společnosti. Povolením svazků mezi homosexuály to začíná a pozitivní diskriminací může pokračovat.

Politická korektnost se nám rozlézá do neuvěřitelných rozměrů. Vtipy o teplouších jsou zcela běžné, teď aby se je člověk bál vyslovit. Mohl by být totiž poté někým vyřazen ze společnosti či přímo kriminalizován. Opět se tak dostáváme k obludnému paradoxu. Aby se zabránilo údajné diskriminaci lidí na základě národa, rasy a i té sexuální orientace jsou jiní postihováni za své kdysi běžné názory.

Reklamy
komentářů 17 leave one →
 1. Březen 19, 2010 17:33

  Mno, to by tedy chtělo pořádně přiteplit dělnickou stranu, třeba pak vyhraje volby:))))))

 2. Thor Perun Bílý permalink
  Březen 18, 2010 17:13

  zdravim. nekde sem cet ze sparta vyhravala v bitvac proto ze jeji vojaci byli homosexualove a nechteli pred svym milencem ztratit cest. co si o tom myslite vy? dekuju

 3. DDR permalink
  Březen 15, 2010 03:51

  To jsem teda ještě neslyšel, že by homosexuálové byli společensky nebezpeční a že by měli co společného se sionismem. Myslím, Miloši, že to nějak moc prožíváš, nemáš náhodou sám máslo na hlavě ??? :-D :-D

 4. Březen 14, 2010 23:24

  Pokud v ČD funguje jakýsi teplý klan a je zde homosexualita příčinou vzniku korupčního prostředí a „teplých“ míst pro kamarádíčky, pak Dušek udělal dobrej kus práce. V opačným případě je to pavlačová drbna, co nemá co dělat na svým místě. Pravdu by měly posoudit nezávislé orgány, ale silně o tom pochybuju, protože by to nebylo politicky korektní.

 5. Miloš permalink
  Březen 14, 2010 22:40

  Anonym: Nevím co teplouš jako ty dělá na nacionalistických stránkách. Homosexualita je nemoc a jako nemoc byla posuzována v celé historii, teprve v posledních letech sionisté dosáhli toho že homosexualita není v Evropě a USA považována za nemoc ale to nic neznamená. Homosexuálové škodí celé společnosti, způsobují pohlavní nemoci, kriminalitu atd. a jak je vidět tak buzerantská mafie dokonce rozkrádá miliardy ze státního rozpočtu. Jestli se dostane k moci DS tak s tím bude konec.

  Myslím si že u Duška jde o něco jiného. Politici ho nenávidí ne proto že nemá rád buzny ale proto že je schopnej a pro železničáže udělal mnoho. Politici mají rádi odboráře kteří jsou buď neschopní a nebo kteří se paktujou s politiky a jde jim jen o peníze, ale pro dělníky neudělali nic jako je Falbr nebo Štěch. Schopné odboráře jako je Dušek, kteří skutečně hájí zájmy zaměstnanců nenávidí

 6. Heterosexualita jako úchylka permalink
  Březen 14, 2010 20:54

  Úchylka
  Proč by jako měla být homosexualita úchylka? Ta je běžná v celé živočišné říši a je to normalita. Sexuální vztahy přece jedinec nenavazuje za účelem množení se, ale za účelem naplnit svoje potřeby, ať už sexuální povahy, nebo prostě z důvodu mít partnera, s kterým se cítí dobře. A je jedno, jestli, jsou to dva chlapi, chlap a ženská, nebo dvě ženské… Přece ani heterosexuální pár nemusí mít nutně děti a to nejen z důvodu, že je nemůže mít, ale že je nechce mít, ať už z jakéhokoli důvodu.

  Dušek
  Mě přijde v pohodě, co řekl, sám říkal, že nemá nic proti homosexuálům, ale proti praktice, kdy skupina lidí ovládá veřejná místa, aniž by proto měla předpoklady. Nemuselo se jednat o homosexualitu, ale jiný prvek, např. původ, věk, pohlaví.

  Homosexuálové nemohou mít děti
  Tak to je pěkná blbost, samozřejmě, že děti mít mohou. Lesby to mají velmi jednoduché, ale i gayové. Stačí si najít ženskou, např. ve špatné sociální situaci, ale jinak vhodnou matku dětí a oplodnit ji, nebo najít už těhotnou dívku v nesnázích, která dítě nechce, pak stačí jít jen s matkou na matriku a podepsat prohlášení, že je otec dítěte. Matka pak dítě předá otci k výchově a třeba si za tuto službu i vezme nějaké peníze. Jak jednoduché. A pak druhá věc – adopce. Myslíte si, že homosexuálové nemohou u nás adoptovat dítě? Omyl. Adoptovat nemůže jen homosexuál, který je v registrovaném partnerství. Ale svobodný homosexuál jako jednotlivec může dítě adoptovat, i kdyby měl partnera (neregistrovaného).

 7. Miloš permalink
  Březen 14, 2010 00:04

  Slovo homofobie mě taky dost sere, nikdo se přece buzerantů nebojí, homofob je prostě člověk který nechce aby buzny měly nějaké výhody (registrované partnerství, adopce dětí atd.) A stejně tak mi serou i slova homosexuál a heterosexuál, homosexualita je nemoc tak proč je třeba slovo označující zdravé lidi? To zachvíli můžeme mít slovo pro lidi co nejsou pedofilové, to by mohlo být třeba „androfil“ nebo pro lidi co nejsou zoofilové, to by mohlo být „antropofil“ a také by byly třeba politicky korektní výrazy pro lidi co nejsou sadomasochisté, fetišisté, pro lidi co nejsou schizofrenici, epileptici, mentálně postižení a podobně. Takže Kocába a jemu podobné čeká ještě spousta práce

 8. DDR permalink
  Březen 10, 2010 00:51

  To je módnost, nicméně sami homosexuálové s tím nemají nic společného…….homosexuálové nejsou žádná společensky uvědomělá skupina, to není žádný národ…..jsou to jednotlivci, které spojuje (a to jen do určitém míry) sexuální orientace, jsou to jinak Češi nebo příslušníci jiných národů a předně jsou to lidi. Osobně dost nesnáším gender a jiné přístupy, které se snaží z lidí dělat nějaké většiny a menšiny…. a škatulkují je do té míry, že lidé ztrácí lidský rozměr.
  Nicméně….je takové věčné pravidlo, které říká, že jakákoli dobrá věc a jakékoli dobré opatření má po zavedení tendenci bytnět do takových rozměrů, že začne pracovat proti sobě. I tohle je typický příklad…. do bizarnosti vyhnaná ochrana nějaké skupiny se mění v její protežování a ve výsledku to vede k nárustu nevraživosti vůči těm, kteří měli být chráněni. Mám pocit, že tohle platí zcela obecně….a pokud neumíme udržovat nějaké optimální úrovně – ani málo-ani příliš, pak je problém.

 9. Orel permalink
  Březen 9, 2010 22:53

  Na celém tom trapném incidentu je nejvíce zarážející tohle: když „seriózní“ média hovořila o Paroubkově milence, Paroubek se mohl zcvoknout. A médiím to bylo pro smích, a klidně vysvětlila, že a proč to nic jiného než milenka být nemůže. A teď se mohou sama média zcvoknout. Vidíte? Kdyby tam někdo natahal svoje milenky, média by ho propírala každý den. Ale že je to skupina homosexuálů, média to kryjí a omlouvají. Jako by některým skupinám mohlo v tomhle státě projít cokoli.
  Kdyby se objevila zpráva o extremistickém vlastenci, média ho už dopředu ukřižují. Kdyby v ČD byla parta milenek, média budou mít o čem psát celý měsíc. Ale takhle – zlý Dušek, že to práskl.
  Co na tom médiím vadí? Chtějí nás převychovat na politicky korektní trotly, jako v západní Evropě? Proč? A to jim neprojde, protože je to škůdcovství. Politická korektnost rozhodně není jenom o tom, že homosexuály neupalujete. Je o tom, že máte posvátnou hrůzu zmínit se o nich, narozdíl od toho, že byste řekli, že je tam třeba spolek souložnic nějakého pohlavára. Jsou prostě menšíny, o kterých se nemluví, a když už, tak jen v superlativech. A tahle posvátná hrůza není důstojná naší rasy.
  Podívejte se na tohle: nezaměstnaný muslim ve Švédsku odmítl při přijímacím pohovoru podat ruku zaměstnankyni personální agentury, odešel z pohovoru a přišel o dávky, načež se odvolal pro diskriminaci. Střetly se politicky korektní ochrana žen proti sexismu a politicky korektní ochrana muslimů proti islamofobii a rasismu. Kdo vyhraje?
  http://eurabia.cz/Articles/4154-volis-rovnopravnost-nebo-nabozenskou-svobodu-.aspx
  A kdo prohraje? No Švédsko, přece. A do takového hnusu tuhle zemi žádné multikulti a politkorektní spiknutí nezavleče.

 10. DDR permalink
  Březen 9, 2010 02:45

  Tak stejný přístup je možné říci nejen o manželkách, ale komkoli, třeba o známých a kamarádech. Problém, jako se vším je v tom, že když se to přežene a vztahy jsou důležitější než profesionalita a odvedená práce, což patří domu do obýváku, ale ne do nerodinné firmy či úřadu.
  Ohledně železnice….nevím jestli jako stát máme vůbec nějakou jasnou vizi jak si železniční dopravu představujeme a jak by měla vypadat. Nevím jestli je vůbec někde v Evropě zisková. Jsou tam moc velké investice a pomalá návratnost…..je to podobné, jako městské dopravní podniky. Částečně by se jistě ulevilo, kdyby nebyla tak děsná korupce ve státních zakázkách, ale to sem vůbec nepatří a je to dost OT.

 11. Orel permalink
  Březen 9, 2010 01:27

  Když, pane DDR, Vás tyhle stránky zajímají, tak Vás zajímají a patříte sem. Já vím dobře, že kamarádíčkování se je všude, a jestli jsou někde homosexuální spříseženstva, je mi jedno, dokud neřídí firmu, jejíž miliardovou ztrátu musíme zaplatit ze státního, tj. našeho, rozpočtu. Dotaz na kompetenci manažerů je v takovém případě namístě a hodnověrné informace o způsobu jejich výběru jsou relevantní.
  Dostala mě spíš reakce médií, politiků apod.
  Možná se neshodneme, ale svého času byla kritizována praxe politiků zaměstnávat jako asistenty manželky apod. To zas nevadí mně. Když politik věří jen manželce, tak ať ji klidně zaměstná, protože je to v jistém smyslu jeho osobní zaměstnanec, byť placený ze státního rozpočtu. Jestli má nebo nemá manželka potřebné dovednosti, je už poslancova odpovědnost.

 12. DDR permalink
  Březen 9, 2010 00:06

  Však jsem sem psal, že bych za to Duška nekriminalizoval, ale že v mých očích se snížil ještě níže než jak nízko byl předtím, no nic.
  Jinak kamarádičkovství je problém u nás ve všech firmách obecně, nějací homosexuálové jsou naprosto marginální v tomto směru. Většinou jsou to klasické klany známých, často také kariéra mladých pohledných dívek skrz postele svých šéfů nebo naopak mladých můžu přes stárnoucí šéfovou. Další je zaměstnávání rodinných příslušníků (v nerodinných firmách) a podobně. Vždyť je to skoro veřejné tajemství. Jistě, že ani klany gayů nejsou v pořádku, nicméně mi to přijde, jako nešvar ze stejného pytle. To je můj názor, Vy máte jiný a respektuju jej, nicméně v reálu bychom se těžko shodli, jsem vůbec na tyhle stránky a názory zde až příliš liberální a asi sem nepatřím a nejspíš bych skončil na nějakém Vašem „black listu“ ať už jako bílý žid, zednář nebo vnitřní nepřítel nebo jak byste mě ocejchoval.

 13. Orel permalink
  Březen 8, 2010 23:49

  No a co, pane DDR, tak to je problém Lidovek, že to zveřejnily a „snížily se na úroveň Blesku“. Jinak děti se od zvířecích mláďat liší tak, jako lidé od zvířat.
  Pohánět pana Duška k soudu nelze, i když je mi jinak nesympatický. Jestli má pravdu, jako že nejspíš ano, tak je na pováženou spíš to, že vedení velice významného státního podniku ovládli lidé, jejichž hlavní kvalifikací je homosexualita. Hospodářské výsledky ČD nejsou dobré, takže máme plné právo se zajímat o to, jak je management kvalifikovaný. A jestli si někdo chce zřídit teplá místečka pro kamarády, ať si založí vlastní firmu.
  Reakce politiků je hnus, zbabělost apod. Duškových kolegů odborářů taky. Novinářů jakbysmet. Četl jsem v LN přepitomý příspěvek Martina Weisse. Ten člověk vůbec nepochopil jádro problému, místo toho žvaní o obětních beráncích. Je to trotl, nebo patří k některému ze společenstev, která údajně ovládají naši zem? Původně jsem ho měl za Čecha, řekněmě s německými předky, zkrátka za našeho člověka, ale teď mě napadlo, zda je sám součástí menšiny, židovské menšiny. Sám si může za to, že jsem ho prokoukl. Aťsi má židovské předky, ale nemá, opakuji, nemá krýt případné spolčení vysávající ČD, a ještě to dělat pitomě politicky korektně.
  Problém naprosto není v tom, že je nějaký manažer homosexuál, ale v tom, zda se do vedení natahali méně schopní homosexuálové na úkor kompetentních odborníků.
  A že je pan Dušek prase? No co, tradiční ctnosti a prudérnost vymizely, homosexuálové se chlubí, uzavírají partnerství,

 14. DDR permalink
  Březen 8, 2010 14:31

  Podle mého názoru tohle se ven netahá, maximálně to patří do Blesku a ne do zpravodajských médií. Je to stejné, jako říkat, že v nějaké firmě se nahoře dělá kariéra podle toho jak která holka vleze šéfovi do postele. Zaručeně to tak v mnohých firmách funguje a statisticky je to zřejmě mnohem častěji než nějaký gay-klan. Rozhodně takové klany nejsou pravidlem a znám firmy, kde jsou na důležitých postech sem tam gayové či lesby (pokud se to o nich vůbec ví, poněvadž většina to netahá do práce, často jsou to neověřené drby). Jinak ta věc, že homosexuálové to často dotáhnou na vyskoké posty je naprosto logická. Předně nemají rodiny, takže svou energii a smysl života hledají ve své práci a poněvadž nemusí dělit svůj čas mezi rodinu a práci jsou často ve svých profesích úspěšní, poněvadž se jí můžou věnovat více než ostatní, takže místo výchovy dětí se věnují své kariéře, koneckonců společnost jim nic jiného nedovolí. Je to trochu paradox, poněvadž právě mezi zvířaty konají homosexuální jedinci funkce „vychovatelů“ mláďat svých sourozenců. Holt zvířata nejsou tak zatížena předsudky a to malé procento homosexuálních jedinců má v pírodě svůj význam….jednak ten společenský a pak biologický, že tímto mechanismem příroda „stahuje“ z oběhu část genetického materiálu. Vždy když krotím vášně ohledně homosexuálů tak připomínám….nezapomeňte, že u homosexuálů nehrozí, že by se někdy přemnožili, tudíž je to naprosto umělý problém. A to, že se to nafukuje není jejich chyba, ale naše, vím, že v převážné většině o to nestojí.

 15. Ahaman permalink
  Březen 8, 2010 12:18

  Nevím…., asi bych to Duškovi nevyčítal. Někde jsem četl, že spolu homosexuálové drží daleko víc než „zbytek“ společnosti. Je to přirozené, poněvadž jsou postiženi stejnou úchylkou. Dovedu si představit, že pokud na dopravě existují hlubší vztahy než jen pracovní, tak ti hošani hrají jeden druuhému do karet i po mocenské stránce. A tohle chci raději vědět nežli nevědět.

 16. DDR permalink
  Březen 8, 2010 11:29

  Nevím jestli je pan Dušek politicky nekorektní, v každém případě je prase, poněvadž takové věci se na veřejnost nevytahujou ať se jedná o jakoukoli sexuální záležitost. Kdo s kým co dělá v soukromí je jeho věc a nepatří to na veřejnost, jinak se dostáváme do oblasti bulváru. Nemyslím si sice, že by to mělo být nějak kriminalizované, nicméně svědčí to o úrovní politiků ke kterým de facto patří i pan Dušek jež dělá politiku odborářskou. Reakce politiků pokládám pak za neupřímné, poněvadž se často chovají stejně ne-li hůř než pan Dušek.
  Jinak si myslím, že do autorizovaného rozhovoru pro Lidové noviny se běžně vtipy nevykládají bez ohledu na to jestli jsou korektní či nekorektní. Jak jsem už říkal…pro mě to není důvod, abych Duška popoháněl k soudu, ale pokud takové věci vytahuje jen tak jako drby na veřejnost, pak si o něm myslím své. Je to prostě ubohost.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: