Skip to content

Úsměv na povel

Únor 16, 2010
by

K sepsání této úvahy mě inspiroval několikaminutový pohled na zahájení olympijských her ve Vancouveru. Pominu všude poskakující indiány, to si prostě etnomasochistický duch dnešní doby žádá. Zaměřím se spíše celkově na atmosféru v které se zahajovací ceremoniál nesl. Kdy režiséři tohoto představení pro masy, ho koncipují ve stylu neuvěřitelně šťastných lidiček, spokojeně se kroutících v rytmu otřesného multikulturního diska.

Ano, i s něčeho tolik spontánního jako je úsměv se stává byznys. Není přeci problém za mrzký peníz zaplatit spousty stážistů, kteří pak vytváří falešný obraz dnešní báječné doby. Setkáváme se s tím všude. Věčně se usmívající herci ve stupidních televizních seriálech. S úsměvem z nás dělají blbce politici. Nahazovat úsměv ala vyhulenec při každém setkání si vyžaduje společenská konvence. Psychologicky to zřejmě působí. Když člověk kolem sebe vidí tolik usmívajících se lidí, navozuje to pocit, že vše je v nejlepším pořádku. To jen já jsem mrzout vidící budoucnost černě, vždyť ostatní se neustále spokojeně usmívají.

Není nad to zasmát se od srdce. Jenže s tímto úsměvem se rovněž setkáváme stále méně. Lidé jsou z konzumně uspěchaného životního stylu, kdy se ženou neustále za chimérou ještě lepšího života unaveni. Člověk se stává stále více odlidštěným, kdy dávat najevo upřímně emoce je považováno za slabost. Z lidí se stávají masy v depresi se brodících jedinců, kteří vše zastírají křečovitým úsměvem a radováním se na povel. Hlavně nevybočovat z řady a usmívat se, tak jak vidíme u těch báječných televizních hrdinů.

Čím ve větších sračkách se budeme nacházet, tím více na nás bude odevšud útočit umělý a penězi honorovaný úsměv. Nevím, já se rozhodně na povel smát nemíním, přenechám to raději samovolné reakci svého mozku. A nad takový úsměv narozdíl od toho křečovitého společensky vyžadovaného není.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Martin permalink
    Únor 16, 2010 16:43

    No máš pravdu, jenže to je taková pravda na kterou mnoho lidí přišlo už dost dávno. To ale nic nemění na tvých zajímavých myšlenkách s tvojí úvahou více méně souhlasím, hlavně s těmi posledními třemi odstavci, s těma usmívajícíma se lidma je to Fakt, ale neznamená to že je všechno v pořádku, věští to že lidi sou idioti co se nedokážou zamyslet nad svým životem. Nevidí jak to jde do sraček jen se podívej na naši politickou scénu to JE chlív! Hlupáci a gauneři si z nás dělají blbce, říkají: zvol mě žebráku, abych se dostal ke korytu a na tebe jako na mého spolehlivého spojence vyjde bláto a špína, tak to je a jestli to tak půjde dál tak příjde státní bankrot a to bude sranda!!!!!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: