Skip to content

Komanda ČEZ a společnost zbabělců

Únor 3, 2010
by

V tisku se objevila zpráva o strašlivých ba přímo téměř teroristických komandech firmy ČEZ. Nebudu zde rozebírat, jestli je správné, aby firma cvičila „kontrolory elektroměrů“ ze střelby, nýbrž se zaměřím na reakce lidí, které dokreslují stav naší společnosti.

Opět se zde klasicky zaměňuje důvod a příčina. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že právě zaměstnanci ČEZu odhalují vietnamské velkopěstírny marihuany. Z důvodu toho, že nažloutlým pánům podnikatelům se nechce platit ani elektrická energie, a proto se napojují načerno. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že nejen Cikáni si dělají černé přípojky a takto vzniklé ztráty zaplatíme ve zvýšené ceně my, slušní odběratelé. Při pohybu v takovém prostředí se kontroloři nesetkávají se vřelým přijetím a dobrá fyzická kondice a příprava jistě mnohokrát není na škodu.

Masmédia a strany zde v duchu zadání svých chlebodárců vytváří atmosféru pohoršení zcela záměrně. Podívejte se na společnost kolem sebe. Buď jen drzí a neomalení podrazáci, kterým patří svět a jsou nynějšímu režimu zavázáni, nebo ustrašené postavičky se sklopeným zrakem, jež se zmohou nanejvýše na pár slov nespokojenosti po několika pivech. Z lidí se stávají přehnaní zbabělci, kteří se snaží vše omlouvat a utěšují se slovy, že by to mohlo být ještě horší. Taková zženštilá společnost je na nejlepší cestě ke svému  zániku. Odpor vůči nepravostem, mnohokrát jiný než násilný, nemá šanci, je zcela přirozeným jevem.

Společnost musí být připravena se bránit, ať už vůči vnějšímu či vnitřnímu nepříteli. Tuto činnost se však současný režim snaží soustředit pouze na omezené a jim ovládané bezpečnostní složky. To se však již v minulosti ukázalo jako z hlediska státu nevhodné, žoldáci povětšinou nehájí potřeby národa, nýbrž toho, kdo jim zaplatí. Nechci zde v žádném případě idealizovat činy psychopatů, pro něž je ničení čehokoliv zábavou. S těmi se bohužel národní hnutí převelice potýká a i díky nim je na úbytě. Určitá brannost a připravenost bojovat je však nezbytná.

Vytváří se zde stále více nezdravá společnost bojácných lidiček, neschopných jakéhokoliv odporu. Může být něco lepšího pro ty u moci?

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. Nesmysl permalink
  Únor 11, 2010 17:13

  Tento článek na mě zapůsobil poněkud chaoticky. Chcete tím tedy říct že každému idiotovi dáme do ruky zbraň ( tak jako je tomu třeba v USA ) a dělej si co chceš !! Popř., že občané sami se zbraní v ruce budou linčovat výrobce a prodejce marihuany, nebo zloděje elektriky. A co když se někdo natolik neztotožní s vaším článkem přijde mu jako útlak jeho svobody a půjde vás zastřelit, protože mu to příjde zrovna správné. Nebo se jako boháč obklopíte svými vlastními lidmi necháte si je vycvičit a budete rozhodovat o tom co je správné a co ne?

  Možná v tomhle státě není vše jak má být, stejně tak jako všude ve světě, ale tyto hurá akce bych raději opravdu nechal na OČTŘ, něž na uvědomělosti kažého jedince.

 2. Únor 6, 2010 00:35

  Souhlasím s Martinem, tohle přece není možné aby si firmy vytvářely soukromé armády, ale s tím o zbabělosti a zženštilosti společnosti souhlasím

 3. R.O. permalink
  Únor 4, 2010 07:56

  jasně to nejde, aby nadnárodní firmy měly vlastní ozbrojené složky apod. Ale mně spíš šlo o to, jak sou lidi hned podělaní, že někdo cvičil se zbraní atd. Vytvářejí z nás bezbrané ustrašené ovce.

 4. nezaslepeni permalink
  Únor 4, 2010 04:57

  prečo nie? len naivný hlupák môže veriť, že štát v súčasnej forme mu ochráni jeho majetok a jeho práva. polícia je neschopná zaručiť ľuďom spravodlivosť, prečo im teda neumožniť, nech si ju zaručia sami? samozrejme, nie je mi sympatická myšlienka úderných zložiek v nadnárodným kapitálom ovládaných firmách, ale demilitarizácia a pacifizácia spoločnosti, vedúca k jej zženšťovaniu, ako sa odohráva teraz, kedy odrádzajú ľudí od akejkoľvek myšlienky vedúcej k tomu, že ako garant poriadku nemusí fungovať len polícia je oveľa zničujúcejšia.

 5. militar permalink
  Únor 3, 2010 22:36

  Pro R.O. Zajistit řád a práva. Dobře, ale žádná organizace si nemůže a nesmí vytvářet svojí policii. založím si firmu a k ní policii, která přinutí tvoji mámu, aby mi odváděla daně. Tohle přece není možné: Cikáni kradou elektriku a tak je ta firma, které to ukradli musí žalovat u státní správy. Nemůže si vynucovat či dokonce sjednávat nápravu věcí. Tím by suplovala státní moc a to si nesmí dovolit, jinak ti budu za chvilku poroučet třeba já.

 6. R.O. permalink
  Únor 3, 2010 21:53

  Militare asi trochu-hodně nepochopení článku. Citace: „Společnost musí být připravena se bránit, ať už vůči vnějšímu či vnitřnímu nepříteli. Tuto činnost se však současný režim snaží soustředit pouze na omezené a jim ovládané bezpečnostní složky… “ Jinak to není primárně o komandech ČEZu, ani o policii, ale o zabbělostí lidí se rvát za svoje práva.
  Přesto otázka? Jak chctete zajistit pořádek a řád? Dobrým slovem nebo jiným komicky naivním způsobem?

 7. militar permalink
  Únor 3, 2010 21:28

  Vážený pane autore tohoto příspěvku. Já si myslím, že si z nás děláte legraci. Tohle přece nemůžete myslet vážně? Jsem nacionalista a patriot, ale aby si nějaká firma zřizovala soukromou policii, to je moc i pro mně. Všude se píše o tom, jak málo je policajtů a já je vidím na každém rohu. Už ani není možné projet město bez toho, aby vás několikrát nezastavili. Měští policajti, státní policajti, kriminální policie a co já vím co všecko, jo a ještě jsem zapomněl na policiii Čez. Děláte si legraci že? Nebo vážně chcete aby vám za zadkem stál policajt? Taky by vás mohli kontrolovat zda správně držíte péro při chcaní. Věřím, že ti naší politici by na to vymysleli zákon. Tak jen tak dál. Vážně jste dobrý komik. Saša

 8. vincent vega permalink
  Únor 3, 2010 12:41

  na „You Tube“ je video,které si nahráli tito „pracovníci“,je pod názvem
  „TÝDEN.CZ: Zásah komanda ČEZ a sebevražda dlužníka“
  musíte se přihlásit..

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: