Skip to content

Etnická směska – „humanistů“ vzor

Leden 22, 2010
by

Evropská města postupně pozbývají národní ráz a mění se v multikulturní etnický mišmaš, kde lidé pasovaní na úroveň ubohé entity se zoufale plouží za tou svou vizí štěstí. Že každý má osobní představu vzhledem k rozdílným kulturním kořenům rozličnou a tudíž těžko dojde ke shodě, je věc jiná. Vytváří se tak narozdíl od intelektuály vysněné jednolité multikultury směs nejen etnicky oddělených ghett, kdy pouze v centrech měst dochází k prolínání, tedy spíše nevraživé toleranci druhých. Tohle je zatím realita velkoměst bývalých koloniálních říší či amerického přistěhovalectví, bohužel se však začíná šířit  i východním směrem a do stále menších aglomerací.

Jako příklad bych uvedl babylonské zmatení ras ke kterému došlo v Jižní Americe. Na internetu jsme se mohli dočíst, že v Brazílii dojde ročně ke čtyřiceti tisícům vražd a jen v Rio de Janeiru ( cca 12 miliónů obyvatel ) při střetech s policií bylo za 12 let zabito 10 000 lidí, tedy spíše příslušníků pouličních gangů. Skutečnost je dozajista mnohem vyšší, ne vše se ohlásí, ve slumech měst se určitě ztratí mnoho mrtvol a evidence osob je pravděpodobně pochybná. Tohle je ten ráj co si zastánci multikultury přejí? Zřejmě ano, ostatně výše uvedené informace se dostanou k nemnoha lidem, propagandou je nám toto město vyobrazováno pouze prostřednictvím zde se konajících mnohabarevných bezstarostných karnevalů.

Harmonické soužití více etnik na malém území je nereálné, jak nám dokazuje hořící Paříž či válka v Bosně atd. Je to pouze utopická představa vyšinutých intelektuálů žijících mimo realitu za vysokými zdmi. Bohužel se jí chopili majitelé nadnárodních koncernů a bank, kteří v ní vidí příležitost k utvoření celosvětovému trhu, kdy stejné výrobky budou moci prodávat od severního po jižní pól. Maximalizaci svých zisků a touhu po světové dominanci, zaštítěnou touto ideologií, pak prostřednictvím zmanipulovaných masmédií vtloukají do hlavy všem hltačům konzumu. Rozhádaná a vzájemně nevraživá společenstva jsou jim milejší než jednotný národ, zde nehrozí tolik odpor vůči jejich snahám. Té kriminalitě a chaosu se lze ostatně vyhnout životem v ozbrojenci chráněných vilových sídlištích a používáním ochranky a obrněných limuzín. Lůza si pak za dávku pokleslé zábavy v TV a možnost nákupu nepotřebného harampádí v obchodních centrech ráda na zvyšující se riziko zasažení kriminalitou zvykne.

Jedině v jednotě založené na národním principu lze udržet pořádek, který je již tak narušen nedodržováním sociální spravedlnosti. V důsledku čehož dochází k členění na třídy a vzájemné nenávisti mezi nimi. Pouze národně a sociálně založený systém může zvrátit již nastoupenou cestu úpadku a chaosu.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. militar permalink
  Únor 3, 2010 22:18

  Vyděl jsem takový sci-fi film. Lidé seděli u televizních obrazovek a dívali se na nějaký film. Nevěděli, že pod obrazem, který vidí je ještě jeden a ten jim cpe do hlavy co potřebuje. Ti lidé potom chodili po ulicích a vyprávěli si příběhy, které včera večer sledovali v televizi. Jak se cikáni hledali v poště pro tebe a jak esmeralda oslepla a co já vím? Spousta dalších stupidyt. tak na tu knížku myslím a říkám si, že vůbec nepatří do skupiny sci-fi. Tohle se přece děje normálně. A reklamy nám cpou do hlavy horem a dolem. Víte já mám mozek a jakž takž se tomu dokážu bránit. Ale co vaše matky a babičky? Taky se tomu dokážou bránit? Ne! Na ulici je přepadne novodobý bandyta a vnutí jí paušál na Oskara. Přinutí jí podepsat smlouvu, kterou nelze vypovědět a pokud ano, tak pod hrozbou sankce. Prostě nám budeš platit, ať chceš nebo ne. Tak si říkám že to vůbec nebylo sci-fi a že kdo ví, co všecko nám cpou do hlavy? O čem byl ten článek?

 2. Aleš permalink
  Leden 26, 2010 15:21

  Souhlasím že daň pro bohaté není v principu správná, při nasazení na dnešní společnost s ní však souhlasím. Kolik těch bohatých jsou vyčůránci, co okrádají společnost (i společnost je shnilá tak aspoň připomeňme slušné lidi v ní tvořící menšinu) kde to jenom jde ?? Podnikatel, co si vybaví byt a všechno si napíše do nákladů firmy, aby ušetřil na dani ? Svým způsobem je sice chytřejší a úspěšnější než ostatní, ale já s ním zase nikdy nemůžu souhlasit a ani ho tolerovat. Okrádá i mě ! A podobných „zmrdů“ registruji v „milionářské“ menšině většinu :) Proto souhlasím s tím, abychom jim aspoň trochu znepříjemnili život vyšší daní.

 3. Rada permalink
  Leden 24, 2010 17:15

  Sociální spravedlností se myslí za poctivou práci slušný plat.
  Asi žijete v zidealizovaném světě nebo jěště neznáte život. Já se pohybuji v průmyslu a jsem svědkem, kdy spousta lidí dělá poctivě obtížnou práci a dostává směšnou mzdu. Zatímco všelijaci šarlatání, na základě známostí a řiťolezctví dosazení vedoucí pracovníci atd. odchází s přemrštěnými platy. Nevraživost mezi třídami tudíž vytváří spíše stále více se rozevírající sociální nůžky.
  Ale jinak Vám ty naivní představy vtloukané dnešní propagandou, že stačí pouze studovat, pracovat a vyvíjet se neberu. Občas to může vyjít i takhle.

 4. Skoro souhlas... permalink
  Leden 24, 2010 14:32

  Souhlasím vesměs s celým článkem až na poslední odstavec. „Jedině v jednotě založené na národním principu lze udržet pořádek“ – ano to je pravda. Ovšem sociální spravedlnost je věc jiná. Lid musí být rozdělen do tříd. Přece nemůže člověk, kterého život nebaví a jen se plácá na místech uklízeček, metařů apod. chtít totéž, co člověk, který dře denně ať na stavbě nebo na cestách a snaží se, aby jeho životní úroveň byla lepší. To nejde…
  Stejně jako daň pro bohaté. Proč by bohatí měli platit za to, že jsou úspěšní? Jediné čeho se tak dosáhne bude ještě větší nevraživost mezi výdělečnými třídami a zvyšující se počet finančních a daňových podvodů. Daň má být rovná, lidé si mají být rovni a každý má v životě stejné možnosti. Stačí když se bude snažit – studovat, pracovat, vyvíjet se.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: