Skip to content

Falešná humanita

Prosinec 26, 2009

Podpora humanity jako výrazu pro lidskost je důležitá. Dá se říci, že je to jedna z nejdůležitějších věcí. A jakéže jsou to vlastnosti, které jsou typické pro lidskost? Ty se liší dle náboženských konceptů a momentálního charakteru či politické orientaci společnosti.

Z pohledu této úvahy následující: dodržování základních mravních a etických principů, čest, slušnost, odvaha, tvořivost (kreativita), odpovědnost (k pospolitosti, ke svému zdraví, plnění úkolů, k sobě navzájem … ), věrnost a oddanost k lidské pospolitosti a víra v její stabilitu a rozvoj, věrnost vytyčeným ideálům a hrdost na ně, schopnost sebeobětování se pro celek (či ideál, který celek zastupuje) v případě nutnosti, schopnost držet slovo, schopnost vyrovnat se s realitou – nepřízní osudu či jinými tragédiemi, přesnost, schopnost využít teoretické poznatky v praxi, spolehlivost, schopnost racionálně řešit problém a dívat se na svět z dlouhodobější perspektivy, uvědomování si významu vzdělání, sebekázeň i určitá pokora, sebekritika (sebereflexe), odolnost – přílišné nepodléhaní požitkům (střídmost, askeze), pracovitost, šíření propospolitního optimismu, trpělivost, sociální cítění, smysl pro povinnost a plnění úkolů, kolegialita – podpora bližních (těch, kteří si to zaslouží), skromnost, odpor k násilí a agresivitě, schopnost nést důsledky svých špatných rozhodnutí, nezneužívání práce jiných ve svůj osobní prospěch, zbavení se pocitů závisti druhým a touhy po zbytečných materiálních a konzumních požitcích (závislostech, drogách, únicích z reality), úcta k přírodě, rodičům, předkům a kulturním hodnotám, úcta ke starší autoritě, úcta k tradicím a morálce, láska k rodné zemi, touha po osobním rozvoji ve prospěch celku, odpor k zahálce (nikoliv k potřebné relaxaci po pracovním výkonu), čistá logická mysl (nedůvěra k důkazy nepodloženým věcem), schopnost potlačit pudovou složku, snaha objevovat nové, zájem o poznání života a fungování okolního světa, vntřní „drive“ jedince …

Bohužel, v dnešní době (a samozřejmě i minulosti) se místo šiřitelů výše uvedené humanity objevují šiřitelé humanity falešné. Snaží se společnost znemravnit, materialisticky zaměřit. Šíří buď pohádky (iluze dobra), které vydávají za pravdu, slibují profit po smrti za určité úkony (orientace směrem od tohoto života, který je skutečný), s cílem zmatení logické mysli nebo šíří násilí a agresivitu, lásku k zahálce a mamonu (ke zbohatnutí za každou cenu ­nejlépe bezpracně podvodem či soutěží a pak už si jen užívat) – šikovný podvod se stává normou, zdůrazňují soucit a podporu k všem individualitám, i k těm, kteří nesejí a přece by chtěli sklízet, tlachalům, šiřitelům lží a bludů, pseudoumělcům, narkomanům, povalečům a požitkářům, podporu těm, kteří jsou agresivní a narušují klid a pohodu pro práci a realizaci ostatních.

Doporučují posílat produkt práce Evropy do tak vzdálených krajin jako je Afrika, kde není záruka žádné návratnosti (místo, aby místní obyvatele naučili kázni, pořádku a pracovitosti). Snaží se nám vsugerovat pocit viny za milióny hladovějících (ano, evropský člověk, po uspokojení své touhy objevoval neprobádané, měl Afriku nechat přirozenému vývoji a ne zneužívat místní obyvatele k otrocké práci. Náprava však nespočívá v sypání produktu Evropy do Afriky, protože to nic neřeší, vyjma dalšího nárůstu populační křivky a snaze místních obyvatelů emigrovat do Evropy, které není pro toto stavěna ani připravena). Vytvářejí neustále měnící se módní vzory a trendy, soutěže (show), které je z důvodu společenského uznání (být in) nutno sledovat, vytvářejí oslavy a svátky, které nemají žádný reálný podklad (vazba na přírodní cykly apod.), popř. pozbyly původní záměr či jsou úplně postaveny na lži, podporují dekadentní umění a kulturu. Preferují úchylky, pokleslou komerční zábavu, drogy či jiné závislosti, útočí na nízké lidské pudy, vytvářejí profese, které jen zneužívají práci jiných a zdůrazňují jejich důležitost. Podporují pod hlavičkou šíření humanity a svobody imperialistické války, dělají falešné revoluce, šíří falešné ideje a bludy. Cílem je chaos, nejednota, vzájemná závist, pokrytectví, život v iluzi. A o to jde.

Takováto  společnost neodporuje (síla v jednotě se nemůže projevit), snadno se kontroluje a ovládá. Pak už stačí jen drobnosti jako např. „načipování“ pod záminkou mexické chřipky, a je to. Někdo se toiž bojí pevného, sociálně spravedlivého, nikoliv však uniformního řádu, který zničí egocentrismus a chaos a lidi sjednotí za společným cílem – nastolením opravdové humanity. Na světě jsou totiž zájmové skupiny finančníků, „vládců loutek“, historicky vývojem formované a taktéž historický (i současný a pravděpodobně i budoucí) vývoj modulující, které mají svůj blahobyt, svou obrovskou moc a šachovou hru s ostatními lidmi (svými otroky) velice rádi, proto falešnou humanitu maximálně podporují všemi dostupnými prostředky, za vydatné pomoci svých dobře placených pomocníků a masmédií. Co dodat závěrem, každý si může vybrat, zda chce svým životem a příkladem šířit a podporovat humanitu falešnou nebo opravdovou.

(přišlo e-mailem)

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. ein volk permalink
  Prosinec 29, 2009 01:39

  vyborny clanek pro pronarodne a proevropsky smyslejici lidi , rict vsak neco takoveho normalnimu o(b)vcanovy kterych je vetsina posle vas nekam stim ze jste nacek a rekne xy protiargumentu ke kazdemu bodu.

 2. Aleš permalink
  Prosinec 28, 2009 10:50

  S tímhle můžu souhlasit na 99%, je to dost dobré.
  Jediné výhrady mám k některým věcem v tom výčtu co je podle autora humánní ale z osobních důvodů to říkat nebudu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: