Skip to content

Tak máme další smutný primát

Prosinec 14, 2009
by

V tisku se nám objevila zpráva, že Česká republika má největší dynamiku přílivu imigrantů na světě. Uvědomělí se jistě zaradují, většině snad z toho ztuhne úsměv na tváři.

Po pádu komunismu měla východní Evropa jedinečnou šanci poučit se z chyb té západní části a neopakovat je. Bohužel, tato šance byla ve většině případů naprosto promarněna. Nebojím se říci, že co se týče naši republiky, přejali jsme téměř vše to špatné a těch pár dobrých věcí povětšinou odmítli. S hloupou naivitou jsme se za vedení bezcharakterních politiků po hlavě vrhli do nejhlubších míst žumpy konzumu a multikulturních sraček.

Podvodníci toho u nás vytunelovali více než jinde, státní majetek se rozkradl do posledního drobku. Velkoobchodníci mají větší marže než ti na západě a lichvářům je umožněno půjčovat s úroky jinde nepředstavitelnými. Však on to ten tupý konzument v ČR unese a bude vděčen za možnost nakoupit předražený blyštící se šunt. To, co je jinde považováno za brak, reklamou zpracovaní občané nakupují jako značkové zboží. Rychlovýkrmny co na západě  navštěvují sotva bezdomovci, jsou u nás symbolem luxusu.

Všechny normy a nařízení, která jsou nám vnucována zvenčí přijímáme ještě v tvrdší formě než je vyžadováno. Lobbyisté u nás mají rej a každý významnější politik se jimi nestydatě obklopuje, aniž by ho to v očích veřejnosti poškozovalo. Banky účtují větší poplatky než ve svých pobočkách za hranicemi a zboží v prodejnách nadnárodních řetězců nacházejících se na území ČR je dražší než v pár kilometrů vzdálené prodejně za hraniční čárou.

Jistě se tomu neděje náhodou. Je to dáno tím co si ten konkrétní národ nechá líbit. A tak nevím zda nás nazvat důvěřivými dobráky nebo tupci, kteří si nechají kálet na hlavu více, než je zvykem v jiných krajích. Každopádně je nad slunce jasné, že jsme ve všem papežštější než papež a v přejímání  nám vnucovaných trendů aktivnější, než je vyžadováno. A nejde jen o v úvodu zmiňovaný příliv imigrantů, i když ten může být tím, co nám nakonec definitivně zlomí vaz.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Ahaman permalink
    Prosinec 14, 2009 13:07

    Ano, TUPCI je ten správný výraz. Vykořenění, vůle chabé, ducha mdlého, modlící se ke zlatému teleti. Stádo s vymytými mozky, které si svou ignoranci a svůj strach omlouvá prorežimní uvědomělostí.
    Nikdy jsme na tom nebyli hůř….. ani za komunistů.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: