Skip to content

Hodnota člověka

Prosinec 5, 2009

Má každý člověk stejnou hodnotu? Nebavíme se o rasových, národnostních či věkových rozdílech. Pro křesťany jsou všichni lidé, i špatní, Božími stejnohodnotnými tvory, jejichž život a životní dráha má vyšší smysl, který zná jenom Bůh. Na zlo je třeba reagovat dobrem, poněvadž zejména tak je možno dosáhnout vlastního spasení, což je klíčové pro život věčný. Zde je paralela s buddhismem, kde jsou navíc posvátní i jiní živí tvorové, poněvadž jsou součástí reinkarnačních cyklů. V případě, že vysíláme pozitivní energii, ta se nám vrací a naopak, proto je, z pohledu buddhismu, třeba šířit hlavně dobro a pokoru. Pouze tak je možno, v kombinaci s rozjímáním, ukončit reinkamační cyklus dosažením nirvány.

Pro dnešní Bruselem řízené, ponejvíce ateistické pseudohumanisty v čele státu mají nejvyšší hodnotu beznázoroví konzumenti, příživníci a nepřizpůsobiví, kteří buď obcházejí daně a neúměrně zatěžují státní aparát nebo vysávají, z půjčených peněz ze Světové banky vytvořený, nedokonalý sociální systém a zvyšují tak neúměrně dluh státu, který již nezvládá splácet ani úroky (Pokud se někdo domnívá, že současný konzumní, prací nepodložený standart bude navždy, je hodně naivní). Co bychom taky mohli čekat, když národ reprezentují především zlatokopové, lháři, tuneláři, mafiáni, dekadentní filozofové a kosmopoliti, kterým jde především o osobní obohacení či uspokojení vlastního ega a mají destruktivní vliv na národní soudržnost a sociální jednotu?

Zbývající většina to bohužel toleruje, na výše uvedený fakt rezignuje, a spíše ji mrzí, že si nemůže nahrabat taky, popř. věcem, které jsou proklamovány v masmédiích a bulváru věří, konzumuje a degeneruje a místo vzájemné spolupráce věnuje svůj životní čas přízemnostem a pouhému příjmu líbivých podnětů.

Co bychom mohli čekat ve společnosti, kde mezi největší ikony patří velikáni typu šaška a nočního milovníka multikulti dětí Michaela „rukavrozkroku“ Jacksona a úspěšného podnikatele Viktora Koženého?

Ale jak se stavět k pojmu hodnota člověka z pohledu současného logicky a odpovědně uvažujícího Evropana?

Měřítkem hodnoty člověka by měl být především jeho společenský přínos a jeho snaha o svůj vlastní rozvoj v kontextu tohoto společenského přínosu. Klíčová je kvalita, nikoliv kvantita, Možnosti života je třeba nezneužívat a tuto možnost je třeba reflektovat pracovitostí, snahou a pílí. Jinak se člověk stává pouhým odpadem, který zatěžuje planetu. Vycházíme z premisy, že především poctivá tvořivá manuální či duševní práce je měřítkem hodnot (samozřejmě neopomíjíme práci ve službách, distribuci zboží apod.), nikoliv např. lichva a burzovní či jiné spekulace, které slouží k především k obohacení se na práci jiných a bezpracnému nezaslouženému zisku, či další formy parazitických způsobů života. Výjimku samozřejmě tvoří lidé, kteří utrpěli úraz, popř. se u nich objevilo onemocnění, na kterých se nepodílí vlastním přičiněním, děti a lidé přestárlí, kteří poctivě pracovali během svého produktivního věku. Všem ostatním, kteří ujídají z našeho krajíce, aniž by se podíleli na jeho tvorbě, ba dokonce pracovní výkon ostatních brzdí, je třeba důrazně říci „Kdo poctivě nepracuje, ať nejí“. A těm, kteří nevěnují alespoň část svého času na pozitivní rozvoj společnosti, „mlátí prázdnou slámu“, ostatním lžou a demoralizují je, kradou, berou či šíří drogy, podléhají alkoholismu popř. jiným neřestem, které je zdravotně poškozují a asociálně modulují, propagují nám cizí kulturu (cizí mentalitu, cizí stupnici hodnot) na úkor naší či kulturní hodnoty devastují, jsou arogantní až agresivní vůči druhým, praktikují či šíří dekadenci, lásku ke konzumu, bezobsažnému materialismu a ničí ideály „Mezi nás nepatříte, nebudeme Vás nijak tolerovat, Vaše hodnota je nulová“.

(přišlo e-mailem)

Reklamy
komentářů 9 leave one →
 1. Prosinec 20, 2009 02:06

  srovnavat lichvu s obchodovanim na burze je naprosto zcestne…
  Snad take nechces burzu zrusit jako ekonomicti experti z DS?

 2. Prosinec 7, 2009 17:22

  Ich:
  Ateismus má více forem a je to i celkem oficiální…..mrkni se na wiki, tam je to i docela dobře rozepsaný………a ohledně toho věření – defakto ani nelze dělit svět na věřím a nevěřím, protože prostě každej pořád něčemu věříme či nevěříme…každopádně prokoumám ten svůj ateismus a popřemýšlím, jakým výrazem by se to dalo nahradit, aby to splňovalo veškeré požadavky…

 3. Ich permalink
  Prosinec 7, 2009 14:59

  Mno tak jinak . Rozlišovat svět na věřím a nevěřím není podle mého vkusu a „ateismus“ nemá více forem . Buď věříš nebo ne .Ovšem jak to napsal autor článku to je taky fakee . Víru si každý nese sám ať je jakákoliv. A tvé stránky navštevuji celkem pravidelně .

 4. Prosinec 7, 2009 14:25

  Ich:
  Mno, spíše se mnou v tom ateismu nesouhlasíš, proto, že si myslíš, že to myslím tak, jak kdybych to myslel, tak bych se sebou taky nesouhlasil :))) … Ono máš plno druhů ateismu a to totálním odmítnutím jakéhokoliv duchovna počínaje až po podstatně otevřenější formy ateismu konče….mrkni se ke mě na stránky a přečti si článek „Ateismus, duchovno a pár věcí okolo toho“…tam zjistíš, jak vnímám ateismus…..přiznávám nicméně, že postupem času docházím stále více k závěru, že ateismus je slovo, které ne tak úplně vystihuje to, co tím chci říct….je to věc, kterou časem budu muset ještě promyslet….Takže celkově řečeno – s tím, co jsi teď napsal, plně souhlasím…přečti si ten můj článek, tam se dozvíš víc…. jeho přesná adresa je zde: http://novopatriot.blogspot.com/2009/03/ateismus-duchovno-par-veci-okolo-toho.html

 5. Ich permalink
  Prosinec 7, 2009 13:44

  Souhlasil bych stoprocentně novopatriot , kdyby svět ve kterém žijem byl jednoduchý , ale není . Tvé argumentovaní tím že by Evropa měla být víc ateistická je alespoň podle mě zavádějící . Možná by měla být sekulární , oddělena víra od státní moci ano , ovšem totální nevíra v nic nadpřirozeného to je diktát který nemůžu akceptovat .

 6. Prosinec 6, 2009 19:26

  Ad filosofie – filosofie bezbřehého konzumu není filosofií….nic takového neexistuje, neexistuje ani nic jako filosofie výroby postelí, filosofie nového trenéra národního mužstva, filosofie podnikového managementu, atd……..dávejte si na to prosím pozor, protože neuváženým užíváním slova filosofie samotné filosofii škodíte….

  Ateismus – zdá se mi, že autorem článku je silně věříčí člověk nemající ateismus ani trošku v lásce. Zřejmě křesťan, spíše klerofašista……ateismus má evidentně spojený s pseudohumanistickým nezřízeným konzumem a totálním odporem k hodnotám, což je ovšem blbost….ateismus je nevíra v Boha a mnohem častěji pak nevíra ve všelijaký nablblý pánbíčkařiny a kdybychom si zde (v Evropě) svého ateismu či alespoň sekularismu uměli vážit, nikdy bychom nedovolili, aby teď Evropu zaplavovali muslimští přistěhovalci….je to naopak nedostatek a nedostatečně hluboké kořeny ateismu, co Evropě škodí……..důkazem budiž i postoj drtivé většiny církví k zákazům minaretů ve Švýcarsku – bijí na poplach a odmítají to……A tahle slabošská a vyvrhelská židovská sekta nám zřejmě má být dle autora článku jakýmsi vzorem. Alespoň mě to z toho článku čiší z každého písmenka….je třeba pochopit, že křesťanství vzniklo jako takovej levičáckej judaismus. Kristus přišel jako levičák, který odmítal čistotu krve a národa a dědictví židovského národa chtěl, stejně jako to chtějí naši multikulti zaprodanci, rozmělnit v mase jakéhokoliv národa, který se připojí k vyvolené judaistické ideologii, vzdá se své kultury a přijme krutého a krvelačného a mstivého židovského Boha. Mimochodem všem NS křesťanům – JEŽÍŠ JASNĚ PROHLÁSIL, ŽE NEPŘIŠEL STARÝ ZÁKON ZNIČIT, ALE NAPLNIT! Byl to Žid, apoštolové byli Židé a většina prvních křesťanů taky. Takže antisemitským křesťanům bych doporučil trošku studia historie a hluboké zamyšlení nad vlastními názory. Krom toho i jistý nacistický pohlavár prohlásil, že kdo uznává hákový kříž, nemůže uznávat žádný jiný….

  Hodnota člověka – Dále pak autor článku mluví o hodnotě člověka odvozené od jeho služby společenskému systému……na tomhle fungoval komunismus i nacismus a funguje na tom i dnešní systém – kdo je poslušný vládě a vládnoucímu systému, ten je chválen. Kdo má námitky, ten je označen za nějakou formu třídního nepřítele (extrémista například)…..chápu, že do určité míry je toto přirozený jev každé společnosti, nicméně zrovna u autora tohoto článku z toho nemám ani trošku dobrej pocit……

 7. R.O. permalink
  Prosinec 6, 2009 18:12

  I tisíckrát je zřejmě málo, aby se nad tím většina vůbec jen zamyslela. ;-)
  Na pouhém materialismu založená filosofie bezbřehého konzumu? Nejspíš.

 8. Morgarath permalink
  Prosinec 6, 2009 17:16

  zajimalo by mne,co se mysli tou dekadentni filosofii….jinak dobry clanek.

 9. Aleš permalink
  Prosinec 6, 2009 13:06

  Samozřejmě je to pravda, nicméně mám pocit že něco podobného jsem četl již tisíckrát …

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: