Skip to content

Strach z vlastenectví

Listopad 30, 2009
by

Vlastenectví (nacionalismus) se dnes vůbec nenosí, spíše je přímo ostrakizováno. Nechápu to, jedná se přeci o základní lidský cit. Lásku můžeme pociťovat k mnoha věcem, avšak ta k vlasti je stále více zesměšňována a haněna. Přitom v dějinách to byl vždy jeden z nejvíce oceňovaných osobních postojů.

Z lásky k vlasti se obrodil náš národ a vybojoval si své místo na slunci. Z lásky k vlasti vznikla spousta nejen uměleckých výtvorů, ale i mnozí obětovali své životy. Vlastenectví přinutilo i jindy bojácné chopit se zbraní a bojovat za svá práva a lepší svět. Ano, jako vše, bylo i vlastenectví občas zneužito ku prospěchu moci chtivých jedinců. Ale to neupřímné vlastenčení nemělo nikdy dlouhého trvání, neboť nevycházelo přímo z lidských srdcí.

Dnes jsme svědky řízeného potlačování vlastenectví, které nemělo obdoby ani za nejtěžšího internacionálního komunismu. Ten tlak je převeliký. Mnozí ovlivnění mediální masáží se zříkají své vlasti, i přesto, že hluboko v jejich útrobách tento přirozený cit přežívá. Vítězí však diktát doby nebo minimálně touha mít klid a nebýt z ničeho obviňován. Spousta pokřivenců si na hanění všeho vlasteneckého zakládá úspěšnou kariéru. Vlastenec je automaticky vykreslován jako násilnická holohlavá bestie vraždící malé děti. Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou, a tak takhle směšná představa je přijata za všeobecnou.

V hlavách pokřivených intelektuálů se zrodila myšlenka odnárodněného harmonického společenstva, které se chopili tvůrci globalizovaného světa a prostřednictvím masmédií ji nám nyní očkují ve smrtících dávkách. Lehce ovladatelnou společnost bastardů bez kořenů, to se zde snaží stvořit dnešní sociální inženýři. Multikulturní masu, která bude za trochu toho konzumu dřít ve fabrikách nadnárodních koncernů. Šedý dav novodobých otroků bez morálky a vyšších cílů. Společenství, které se již nikdy nevzchopí na odpor.

Reklamy
komentářů 11 leave one →
 1. Prosinec 2, 2009 14:29

  VŠEM: Občas zde i jinde sleduji nálady, ze kterých je přímo cítit, jak si mnozí z vás i jiní uvědomují, jak neuvěřitelně těžký úkol před námi stojí a to navíc bez možnosti jistého úspěchu a ohromným rizikem…….přemýšlel jsem o tom a odpověď mi dala jedna knížka předevčírem….Je dobré mít před sebou cíl, kterého chceme dosáhnout a jít si pevně za ním….nicméně je také dobré se soustředit i na menší věci…Kdyby vám například někdo řekl, že za rok máte získat k hnutí 365 lidí, tak si asi řeknete, že mu hráblo a bude se vám to zdát jako nemožný úkol…nicméně se vám bude jevit mnohem menší, pokud se budete soustředit na jednoho člověka a pak prostě na dalšího….a za čas třeba zjistíte, že tisíc lidí díky vám změnilo názor…..chápete, kam tím mířím? Cíle totiž nedosáhneme tím, že ho prostě dosáhneme najednou…vždy to bude práce po malých krůčcích a proto je dobré mít cíl před sebou, ale soustředit se na ty malé krůčky…systém občas udělá věc, která nás srazí na kolena, ale my nesmíme podlehnout poraženecké náladě. Není hanbou upadnout, ale příliš dlouho ležet. A my v takových případech prostě musíme znovu vstát a udělat ten další malej krůček…..a je také dobré si dávat konkrétní úkoly a pevně si je ohraničit. Například – dneska seznámím dalšího člověka s našimi názory a pomůžu mu objevit hloubku našich myšlenek a jejich důležitost. Ukážu mu možnost, jaká se tady nachází, ukážu mu její důvody, ale nechám ho udělat svobodné rozhodnutí….a pak toho člověka jít najít a skutečně to udělat a soustředit se přesně na tento cíl………pozorně si všimněte, kam to dotáhnou hnutí, která zpívají o tom, že čekají na svého vůdce, atd….to jsou ovce, které bečí a čekají na baču a ovčáckého psa….skutečný vůdce půjde a začne vést třeba teď hned…..a nenechá se odradit tím, že občas bude mít neúspěchy….bez nich to taky nejde…………….doufám, že jsem vám tímhle trošku pomohl, protože mě tyto myšlenky pomohly a nemám teď problém se postavit i před hodně velký úkol…..tohle okopčim taky na guestbook bratristvi.tk….

 2. Prosinec 2, 2009 14:10

  Hodně k negativnímu pohledu přispívají i mnozí novodobí „vlastenci“, kteří svoji vlast podporují chlastem a mlácením všech okolo a často to ještě skvěle doplní nějakou tou ukázkou „kolik že to je v Německu sněhu nebo jak vysoko skáče můj pes“…..
  Další věcí pak je, že lidé vlastenectví vnímají jako systém, který je prostě překonaný dobou. Každý v tom vidí jakési fňukání po minulosti….ve skutečnosti se ale jedná o projev naprosto základního lidského pudu – společenskosti a snahy chránit svůj prostor. Pokud si lidé uvědomí, že vlastenectví není nějakej zastaralej systém, ale naopak přirozený lidský pud, který se projevuje nejenom v soudržnosti s vlastí, ale i s rodinou, přáteli, zájmovými skupinami, atd. a dojde jim pak, že sami se taky chovají takhle přirozeně společensky a tedy je lží, co o vlastenectví šíří dnešní multikulti propaganda, budeme pak mít šanci na změnu…

 3. Nežid permalink
  Prosinec 1, 2009 21:27

  Fíba: Vím jak to myslíš. Jasně, my (Arijové) jsme prošli už mnoho území a vypadá to, že žádné nebude na trvalo.
  Co se týče tvé poslední věty, tak já osobně nevěřím, že se naši západní sousedé z tohoto dostanou. Jsou už totálně zmanipulovaní. Oni už umřeli.
  Jak už jsem psal v minulosti několikrát, jediná budoucnost naší rasy je Rusko. A to jedině za předokladu, že by se nikdy nedostalo pod vliv USA, tak jako celá Evropa. Ale ještě bych chtěl dodat, že když bude Rusko opravdu jediná země, kterou budou obývat bílí lidé, tak nebude problém ho zničit, když to někdo bude jó chtít.

 4. Prosinec 1, 2009 21:09

  No, já jsem předtím psal spíš o tom kam to může taky dojít, ale nevidím to tak černě. Dneska už se sice tak nějak přiznává, že evropské obyvatelstvo bude někde v menšině (na západě), ale myslím, že jinde naopak přežije – pokud dojde na nejhorší. Když se podívám do minulosti, tak myslím, že fungujeme v cyklech. Expanze se střídají se stahováním. Když si najdeš třeba na Wikipedii dějiny Iránu, tak zjistíš, že v té zemi žilo ve starověku indoevropské (tedy bělošské) obyvatelstvo, které do dnešních dnů díky rasovému mísení už prakticky zaniklo. I přesto je možné dodnes v těch místech dohledat zbytky těchto lidí (videa na YouTube). Ti Indoevropané tam zanikali už v tom starověku a přesto se evropská kultura projevila znovu v našich končinách. Nemám tedy strach o úplný zánik, ale spíš obavy o zánik na západě. Poslední slovo v té věci ale bude mít naše vlastní vůle – budeme-li chtít přežít jako Evropané – kulturně i etnicky, tak přežijeme.

 5. Nežid permalink
  Prosinec 1, 2009 20:36

  Souhlasím s úvahou i s příspěvkama. Já to taky vidím dost černě. Podle mě už není návratu. Já si myslím, že se o všechno postará příroda, tak jako už tolikrát v minulosti. Nebyli by jsme prví civilizace, která takhle zanikla. Určitě příjde něco velkého, jen nevím kdy :-) Ale bylo přece hodně předpovědí na 21. století, ne? Podle mě je velká přírodní „katastrofa“ v kterou já tolik věřím, jediné východisko pro nepoučitelné lidstvo. Konec je přece novým začátkem…

 6. Prosinec 1, 2009 01:23

  Vlastenectvo (patriotizmus) a narodovectvo (nacionalizmus) su dve veci. Aj ked mam rad svoju vlast, nemam rad kreatury, ktore v nej vladnu. Mnohokrat ani nie su z mojho naroda a preto radsej preferujem lasku k narodu, ako k vlasti, ktoru mozno okupovat a zadupat do prachu. Nie som ale zaslepeny sovinista a suhlasim s Fibom (1.prispevok), ze pestrofarebny svet, kde kazdy ma svoje miesto pod slnkom, je lepsie nez jednoliata masa multi-kulti, kde nejake individualisticke vystrelky rychlo potlacia „nadani“ socialni inzinieri…

 7. J.K. permalink
  Listopad 30, 2009 21:11

  Ja se v tomto smeru, posledni dobou, utapim ve skepsi a nevim jestli to je pouze moje slabost (rezignace) nebo pocatek neceho noveho jakoby probuzeni se do reality oprostene od falesneho idealismua-tudis posileni. No kazdopadne zacinam pocitovat daleko vetsi nechut vuci bilemu evropanovi, ktery si nevazi svich korenu a historie, nez vuci sice ve sve podstate primitivnejsimu ale o to hrdejsimu, energictejsimu a v mentalite odolnejsimu arabovi-jak ja jim to zavidim. S evropou je to spatny, ale porad mam na mysli komentar guido von lista k rune Fa „tato runa proto skryva utechu skalda, ze skutecna moudrost zije jen pro budouci vyvoj, zatimco jen blazen truchli nad rozpadem“

 8. Listopad 30, 2009 19:04

  Připojuji se k Vincentu Vega, je mi taky dost smutno, avšak neviděl bych to tak zle. Opravdu začněme u sebe, a udržujme si přátelé, kteří to také tak cítí. Pomáhat si na vzájem a naopak budeli správná příležitost, připomenout svému okolí, že ti špatní, kteří si neváží hodnot, si k vám cestu nenajdou.
  Je to dost těžké, ale určitě ve vašem okolí máte hodně známých, kteří jsou fajn, ale žijou spotřební život na plný obrátky a tak se to ve vás dost pere, zda je považovat za kamarády. Nezatracujte je, budete pro ně jen blázen. Bavte se, smějte, dělejte si ze života legraci a čekejte na situaci, kdy budete s dotyčným řešit, že např. někdo někoho pomluvil nebo mu nepomohl a pak vyrukujte s opovržením a silnou argumentací, že takový člověk pro vás nic neznamená, ale trvejte na svém neustále po dlouhou dobu. Ostatní si toho všimnou a zauvažují, že i když jste pro ně někdy nesrozumitelní a máte vysněný svět, budete pro ně opravdový člověk a třeba vás budou chít napodobit.

 9. vincent vega permalink
  Listopad 30, 2009 18:17

  děkuji R.O. za krátký,přesto velmi výstižný článek..
  když to všechno kolem sebe pozoruju,mísí se ve mě zlost a zároveň obrovská bezmoc s touto situací cokoliv dělat,někdy je mi z toho moc smutno..:-(
  několikrát jsem zkoušel s lidmi mluvit,upozornit je na skryté problémy budoucnosti,bohužel jsem byl označen za blázna a dostalo se mi výsměchu,většina lidí se chová jak stádo telat na pastvě s hlavou u země,nevidím to moc růžově,dokud nám budou vládnoucí prasata dodávat „chléb a hry“(teplá večeře,sáček chipsů,lahváče,pohovka a fotbal nebo jinej sport v TV) lidi nebudou chtít něco zmněnit

 10. DDR permalink
  Listopad 30, 2009 16:45

  Věci nikdy nejsou a nevypadají, jako v minulosti, tak to prostě chodí a je to umocněno technikou a rychlostí současného světa. Takže změny, které dřív trvaly pár set let se stihnou za pár let. Nijak to nehodnotím, poněvadž je to tak nějak mimo dobro a zlo, je to proces a bude pokračovat……a nezastaví se, nicméně není nikde dáno, jak bude prokračovat, takže bych nebyl takový fatální pesimista. Nikdy nic není na věčné časy, ani to zlé, ani to dobré. A vzhledem k tomu, že lidé jsou různí, tak z nich nikdy nebude šedá masa, a to ani, kdyby se lidi množili kopírováním „ideálního“ jedince klonováním….příroda si naštěstí vždy najde cestu, jak do našich plánů po dokonalosti vrazit klín :-D

 11. Listopad 30, 2009 15:32

  Vidím to jako v tom Tolkienovi. Krása světa je v pestrosti. Tak jako u Tolkiena máme všechny ty Hobity, Elfy a Lidi i my v tom našem světě doposud máme různé rasy a různé národy. Takovým se špatně vládne, proto přicházejí uniformní Skřeti s Jedním pánem. My holt budeme mít jednu multikulturu. Nejdříve přichází pomalu a nenápadně v rámci kultury, kdy jsou původní lidové kultury nahrazovány jednotnou TV multikulturou, takže už nebudeme mít vlastní hrdiny, třeba krajové loupežníky, ale budeme mít Ramba a pod. Vzápětí se to všechno ještě posychruje masovým převážením obyvatelstva v měřítku jaké neprováděli ani komunisti v Sovětském svazu. Jeden by řekl, „pěkné“ vyhlídky do budoucnosti. A při tom by stačilo docela málo – prostě zastavit ty jejich experimenty s lidmi.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: