Skip to content

17. listopad a vymývárna mozků

Listopad 12, 2009
by

17Česká televize + další masmédia nám tlučou do hlavy větší dávku propagandy než obvykle, a to u příležitosti dvacátého výročí 17. listopadu. Pád komunismu určitě není špatné připomenout, jenže nejen ve světle exkomunistického premiéra v čele dnešní vlády to vypadá minimálně poněkud tragikomicky. A snad podobný pocit nesdílím pouze já. Dojem, že se nejedná o nic upřímného, spíše o snahu zakrýt stále stupňující se nešvary dnešní doby.

Pozorujeme to všude kolem sebe. Neustále více bující korupce, kriminalita, rozevírající se sociální nůžky a arogance volených zástupců. Dokonce i ten báječný všespásný kapitalistický volný trh se nám začíná ekonomicky hroutit. Kromě totálních zaslepenců musí každý vidět, že něco minimálně z morálního hlediska není v pořádku. Nespokojenost se začíná přenášet i jinam než do sociologických průzkumů, a tak režim ke své ochraně musí zasáhnout. Kromě potírání opozice je logickým krokem použít propagandu.

Nejde jen o tu klasickou, předhazující nám ty báječné multikulturní vzory a životní styl. Jedná se o v poslední době masivně zdůrazňované zápory předchozího režimu. Jsou nám ukazovány „nevýhody socialismu“, zejména ty, které jsou v rozporu s dnešním konzumním životním stylem. Stát znovu frontu na banány by opravdu rád málokdo a mnozí z těch, co volí komunisty, tak činí jen z čistého protestu. A o to zde hlavně jde. Přebýt něco špatného ještě špatnějším. Je to ubohé, ale zabírá to. Vytvářením představy, že tento režim má sice zápory, ale ten předchozí byl ještě horší, se tvůrci mediální kampaně snaží odbourat vůli po změně k lepšímu.

Hrozba komunismu nesmí sloužit k ospravedlňování svinstva, ke kterému v dnešním systému dochází stále častěji  a  co se bohužel stává něčím samozřejmým a tolerovaným.

Reklamy
komentářů 8 leave one →
 1. vincent vega permalink
  Listopad 16, 2009 23:23

  nebudu tady nic rozpitvávat,řečeno toho bylo dosti..“kdo chce vidět, vidí,kdo chce slyšet,slyší“…
  jen ten náš komediant Havel žvaní stále více hovadin a západ mu s nadšením tleská,aby taky néé,když udělal všechno tak,jak mu nadiktovali…
  tady je něco málo na zamyšlení : http://www.szcpv.org/07/havel.html
  práci čest soudruzi..:-)

  P.S.a né že si tam v tom práglu dáte zítra všeci navzájem přes hubu..

 2. Lukáš Švestka permalink
  Listopad 15, 2009 00:37

  Palackého jsem zmínil pro ilustraci, není zdaleka jedinou historickou osobou, kterou jsem takto mohl zmínit. Chtěl jsem na něm pouze demonstrovat, že Systém zveřejňuje pouze ty historické informace, které uzná za vhodné a to i u osob, které by dnes označil za extremisty. V této souvislosti není až tak podstatná debata nad pojetím antisemitismu jako spíše to, že Palackého smýšlení by za antisemitské DNES rozhodně považováno bylo.
  Národní obrození je pro mě důležité zejména v tom smyslu, že vzkřísilo národní identitu, tradice a jazyk. Ale toto, stejně jako případná diskuze na téma antisemitismus není předmětem článku, od toho je tu fórum, takže se omlouvám i já.

 3. Hodnej Pán permalink
  Listopad 14, 2009 22:30

  17.11. Půjdu na špacír na Národní třídu. Řekl bych tak někdy kolem 14 hodin…Snad mě čerti nelajsnou že málo jásám. Občanku si taky nechávám doma. Zdržím se jen krátce, musím i ve svátek do arbeitu, jelikož někdo tu káru kapitalismu musí táhnout a pravdoláskaři a intelektuálové to nebudou. Ještě předtim si přečtu dílo Havlíčkovo abych si zlepšil náladu: http://bilymuz.wordpress.com/2009/11/14/obcan-havel-nekecal/

 4. Lukáš Švestka permalink
  Listopad 14, 2009 19:44

  Že byla sametová „revoluce“ podvodem je zřejmé. Stačí se podívat na stávající politickou garnituru a praktiky Systému. Na celém tom „sametu“ bych chtěl vyzdvihnout pouze vzepětí národa a jeho odhodlání k odporu vůči komunistům. Že dnes (a nikdy během těch 20 let) tu nepanovalo to, zač lidé cinkali klíči, to je bez debaty. Proto je velmi důležité upozorňovat na to, jít třeba demonstrovat a pokusit se nynější tristní realitu změnit.
  Dalo by se říci, že popravení studenti byli zneužiti dnešním liberálně-demokratickým Systémem. A nebyli by jediným případem. Namátkou takový František Palacký – učí se o něm jako o důležité osobnosti národního obrození, ale o jeho názorech, například o antisemitském smýšlení, už se nějak učit pozapomnělo.

 5. Lukáš Švestka permalink
  Listopad 14, 2009 16:02

  17. listopadu podpořím demonstraci Dělnické strany v Praze na Národní třídě.

  Je mi známa historie tohoto svátku, ale není mi zcela jasná souvislost, v jaké je zde na ni upozorňováno. Nepovažuji se za „Hitlerova pohrobka“, ale za českého nacionalistu.
  Podle mě je důležité připomenout si oběť těchto 8 hrdých Čechů, popravených Němci před 70 lety a uctít jejich památku. Stejně tak důležité je připomenout si události z před 20 let, kdy český národ povstal, připraven svrhnout rudého ďábla a bohužel byl sražen na kolena do marasmu zvoucího se liberální demokracie.
  Je zcela určitě důležité vyjít do ulic a upozornit na všechno to svinstvo, které zaplavuje naši milovanou zemi a ničí náš národ. Upozornit na rozmáhající se krizi morálky, multi-kulti, drogy, zločinnost, korupci a dalším hrůzám dnešní doby a říci jim jasné NE!

  Dělnická strana možná má své chyby, ale je to jediná strana, která má potenciál a odhodlání něco dokázat a změnit. Je jedinou silnou nacionalistickou stranou. Mimojiné proto, že je aktivní, narozdíl od Národního sjednocení. To jsou ti poslední, kdo by měli právo ji kritizovat.
  Sjednoťme se už konečně!

  Slavit či neslavit 17. listopad? Já říkám jednoznačně – Slavit!
  A doufám, že se nás na Národní třídě sejde co nejvíce!

 6. vonrammstein permalink
  Listopad 14, 2009 12:07

  Já budu v práci.

 7. George permalink
  Listopad 14, 2009 00:41

  17.11.? Jistě, že Praha!

 8. Aleš permalink
  Listopad 13, 2009 12:56

  Co budete dělat 17. listopadu ? :) Rád bych slyšel plány co nejvíce lidí

  Já se zúčastním nějakých akcí v Praze

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: