Skip to content

Konec světa je tu – radar nebude

Září 21, 2009
by

radar1Pro mnohé se zhroutil život. Šelma z Apokalypsy usídlená v Kremlu zvěstuje příchod konce světa. Arizonská pěnice Parkanová procvičuje teskný zádušní zpěv. Padouch Usáma uroní moře slz, dolehne-li k němu ta píseň plná hoře. Novináři téměř bez výjimek ji tvoří jednohlasný pohřební sbor. Mnozí politici ladí své nástroje ke spuštění kakofonických symfonií.

Vondrové, Schwarzenberci, Havlové, ale i Topolánci, Vidímové propadají trudomyslnosti. Zhroutilo se jim dogma a smysl života. Jejich politika s USA na věčné časy dostává povážlivé trhliny. Nejspíše po nocích nespí a na chodbě již slyší dupat okované holínky ruského vojáka.

Chytají se jako tonoucí stébla, vypouští do světa hovadiny o cestě našeho kosmonauta do vesmíru v americkém raketoplánu či vybudování pobočky West Pointu v Praze. Utěšují se chimérními představami, že v budoucnu přijdou Američané s novým projektem, s vylepšenými raketami. Bojují mezi svou loajálností k zemi zaslíbené a nenávistí ke kurzu nového prezidenta. Neuvědomují si jednu podstatnou věc. Obamovi nic jiného nezbývá. USA jsou v těžké krizi, nedostává se financí. Války, žití nad poměry a bezohlednost finančníků Ameriku vysály. Státní rozpočet se potýká s neuvěřitelným 50% deficitem, administrativa obrovskými sumami záplatuje, co se dá, snaží se o pár let oddálit nevyhnutelný pád.

Mnozí naši tupí a patolízalští politikové si to nejsou schopni uvědomit, nedovedou překročit svůj vlastní pokřivený stín. USA nebudou jediným hegemonem, budou se muset o svou moc podělit i s ostatními a brát ohled na názory druhých. Už jim všechno neprojde, nebudou schopni vést více válek či uplácet politiky na celém světě. Jestli bude mít tento vývoj jen kladné důsledky těžko říci. Dává nám však naději, to by se však musel vymést Augiášův chlév, který zde zanechávají současní „demokratičtí“ politikové. Přejít k naprosto pragmatické spolupráci evropských národů a uvědomit si, že do Evropy z geopolitického hlediska nedílně patří i Rusko a to nejen vzhledem ke svým surovinovým zdrojům.

Neučiníme-li tak, je s naší civilizací amen. Dříve či později nás pohltí hordy nájezdníků hýřících všemi barvami.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. vts permalink
  Září 25, 2009 13:46

  R.O. mas za 1 :-)

 2. R.O. permalink
  Září 25, 2009 12:29

  To, že jsme se stali obětí diplomatických hrátek mezi USA a Ruskem je docela možné. Možné je i, že jde jen o přítomnost vojáků, která pak umožňuje účinější ovlivňování dění v regionu. Proto ten překonaný stacionární radar. Nejsem analytik mající spoustu informací, tak jsem uvažoval tak jak jsem uvažoval. :-)
  Izrael díky diasporám po celém světě, by toho určitě byl schopen.

 3. vts permalink
  Září 24, 2009 17:56

  Trochu jinak.
  Predem zduraznuju, ze osobne jsem proti cizi vojenske pritomnosti v CR at se jedna o jakoukoliv armadu. Duvody si musim nechat pro sebe. Je, ale potreba se zamyslet nad celou veci trochu jinak a oprostit se od argumentu obou stran.

  V modernim vojenstvi doslo k opusteni doktriny nepohyblivych nosicu strategickych raket, protiraket a radaru uz pred triceti lety. V pripadnem konfliktu hraji prim mobilni nosice a hlavne ponorky nesouci strely.
  Otazka c.1 proc budovat neco co se nepohybuje a ma realnou zivotnost maximalne jednotky minut?

  Nikdo (a u Ciny a Indie rikam mozna) mimo Ruska a USA nedisponuje strelou schopnou nest efektivni hmotu jaderne naloze v mezikontinentalnim meritku.
  Otazka c.2 proc a kdo opravdu nas strasil Iranem?

  Obe hlavni mocnosti maji dohromady radove 5000 ihned pouzitelnych jadernych hlavic. Nezamenovat s poctem nosicu schopnych ihned k pouziti jejich pocet je cca. 1000 na obou stranach + 500 na ponorkach. I vychodni vojenska doktrina v dobe studene valky uznavala, ze hlavni problem Ruska je soustredeni 90% populace do cca. 40 velkych mest a jejich bezprostredniho okoli. Na strane USA je 90% populace soustredeno do cca. 200 velkych mest a okoli. Pri predpokladu, ze 40% vsech nosicu neostartuje protoze sila budou znicena a polovina ze vsech vystrelenych raket bude eliminovana ve vzduchu nemohlo tehdejsiu SSSR a dnesni Rusko konflik vyhrat.
  Otazka c.3 proti komu tedy ten radar byl kdyz Iran je nesmysl a Rusko jeste vetsi? Co si to tady na nas kdo testoval?

  No tolik k zamysleni pro „uzitecne jasave idioty“ z obou taboru :-)
  VTS

  P.S. jeden z nejnebezpecnejsich statu sveta ma naprosto uzasnou doktrinu jaderneho uderu. jaderne miny dopravene na uzemi protivnika davno pred pripadnym konfliktem. Testovaci otazka kdo ma tento vysoce efektivni model a oficialne neni jadernou velmoc?
  No jeste si neodpustim jeden dobry vtip a chtel bych ho venovat priteli R.O. Vite proc stoji USA nad propasti? Aby se na nas mohla lepe koukat…

 4. Září 21, 2009 20:49

  Pěkná úvaha. I kdyby nešlo o nic jiného, měl bych velkou radost jenom z toho jak je zklamaný Topolánek, Vondra, Scheissenberg, Parkanová a další zrádci, kteří se těšili na miliony dolarů úplatků od americké vlády za souhlas s umístěním radaru a nakonec nedostanou nic

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: