Skip to content

Squatteři opět opruzují.

Září 14, 2009
by

milada„Squatting není problém, ale řešení“, tak s tímhle heslem nám vyrazila pražská zlatá mládež opět do ulic. Proč zlatá? Inu stačí se podívat na záběry a zavzpomínat, kdo z toho prostředí vzešel. Určité se nejedná jen o ukňučenou Kačku Jacques. Nového pokusu se například zúčastnil i zeleňoučký rebel a frajírek Stropnický, pro kterého i vzhledem k rodičům určitě není problém si zajisti předražený byt v centru Prahy. To by bylo zřejmě málo revoluční, a tak se sebere pod vidinou nějakých těch drobňáků pár narkomanů, s výhledem na dobrodružství se přidá několik zmatených adolescentů a jde se s písní na rtech dělat revoluce.

Když už tito anarcho-komunisté chtějí bydlet alternativně, mají si pořídit rozpadlý statek někde na venkově. Při troše snahy by se našel jistě uvědomělý mecenáš či nadace, co neví, jak nejneúčelněji vyhodit oknem dotace z EU. To ani nezmiňuji pro tyhle jistě nepřijatelnou variantu, tedy si na něj vydělat poctivou prací. Jenže práce této „komunitě“ nejspíše smrdí a zde je zakopaný pes. Takovýto statek by se musel neustále udržovat a opravovat. To je jednodušší obsadit opuštěný dům a po jeho totální devastaci jít dál.

Jak to vypadalo ve vyklizeném squattu Milada škoda mluvit. Za takový nepořádek by se styděl i mnohý bezdomovec. Zabraný dům v centru má i další výhodu. Na zde pořádané feťácké dýchánky, tedy pardon, vlastně alternativní kulturní akce, se může jednoduše sjíždět verbež z celé Prahy. Že by mohli mít lidé v okolí problém se nepřipouští. Jejich smůla , když nechápou ty výhody alternativního a multikulturního života a navíc stejně jsou to určitě nenávistní neo-něco. Stížnost studentů obývajících v případě squattu Milada nedaleké koleje mluví sama za sebe. Zde se nejedná o žádné zatrpklé důchodce, nýbrž o lidi, co se jistě také rádi baví, ale i pro ně toho bylo zřejmě již přespříliš.

Policie tentokrát zavčas a vcelku razantně zasáhla, po dlouhé době ji lze konečně pochválit. Nic nesmí být zadarmo, lidé si takto získaného totiž pak vůbec neváží. Výstavba levných (třeba i státem dotačně podporovaná) sociálních a rozjezdových bytů pro mladé rodiny s dětmi je ovšem něco jiného. Bohužel, zde se raději dají peníze na nepřizpůsobivé.

Reklamy
komentářů 18 leave one →
 1. h8edgereich permalink
  Září 19, 2009 17:25

  Kamarádi také přidám pár slov: co se vlastnictví squattovaných domů týče, málokdy to je jeden člověk. Jsou to totiž organizace (státní organizace v případě milady) realitky (ten dům na albertově) apod. Čili to, že „majitel nemá peníze na opravu“ je argument dost pokulhávající – vždy mohou tito majitelé peníze sehnat – dotace, přibrání dalšího vlastníka, investora a tak dále – jenže se to neděje právě kvůli skutečným záměrům těchto kapitalistů – jde jim většinou o pozemek a výstavbu lukrativnějších domů. Když jedinec, vlastnící nemovitost nemá peníze na údržbu – zpravidla jej prodá, protože nechce aby dům spadl.
  Soukromý majetek je samozřejmě potřeba ctít (i právo na soukromí – to se dnes celkem těžce přehlíží), avšak v případě nemovitosti v městské zástavbě nelze akceptovat názor, že si s ní může majitel dělat cokoliv neboť má vliv i na ostantí zástavbu, lidi a případně i dopravu. Hnusný polozbořený dům snižuje i hodnotu okolních domů, snižuje „malebnost“ prostředí a tudíž zhoršuje prostor pro život všech lidí v dané lokalitě bydlících. Tady už ti lidé mají právo zasáhnout.
  Jinak co se týče dnešních „alternativců“, naprostý souhlas s Vasilem.

 2. Hermann permalink
  Září 19, 2009 08:01

  Vasil Opatrný-nedá se,než souhlasit,velmi vkusně řečeno…

 3. Září 18, 2009 21:59

  Velmi zaujimava diskusia. Obsadit nejaky neobyvany dom za ucelom sa o neho starat, vytvorit nejake kulturne centrum, alebo ho zachranit pred schatranim, voci tomu by som relativne nemal ziadne namietky. ALE existuje moznost, ze ten dom ma nejakeho majitela, ktory, bohuzial, nema prostriedky na jeho udrzbu. Povedzme nejaka stara babka, ktora chce, aby po jej smrti zdedili ten barak jej pribuzny. Alebo mlady clovek, ktory zdedil nemovitost a kvoli ziskaniu prostriedkov na renovaciu vycestoval do zahranicia… Viem, ze je velmi tazke posudit, ci nejaky objekt je mimo zaujmu majitela, alebo nie. Ale v zahranici je pomerne castym zvykom „zasquatovat“ dom, ktory skutocne nikomu nepatri. Popierat sukromne vlastnictvo mi skutocne neprijde ako ta prava cesta. Lebo alternativny sposob zivota si skutocne vyzaduje urcite specifika. Ak zoberiem za smerodatny squat MILADA, tak to mne, ako nezucastnenemu pozorovatelovi, prislo ako narkomansky brloh, plny neporiadku a spiny. A o takuto „alternativu“ skutocne nestojim. CASAPOUND su zase relativne dobrou alternativou „fetackeho“ squatovanie, ale kto pozna talianske pomery, nie vsetci su nadseni tymto novym smerom. Ale to je zase uz ina diskusia. Osobne preferujem skupinu ludi, ktori si ziju svoj zivot, neotravuju druhych, skutocnu pospolitost

 4. Hermann permalink
  Září 18, 2009 15:04

  P.S.
  Trochu jsme se nepochopili,moje poukazování na zchátralost oběktu ,který nevykazuje známky,že by se o něj někdo staral,jsem především adresoval na tu verbež,co ho svévolně obsadila…nebo snad ty nové zárubně a výmalba,které jsou na jedné z fotek vidět nainstalovali a zacvakali squatteři?Asi těžko…ty koupil a jejich instalaci zaplatil ten,“který se o oběkt nestará“!Takže žádné zušlechťování,pouze okupace…

 5. Hermann permalink
  Září 18, 2009 14:49

  že se někdo o něco nestará,ještě nedává nikomu právo,aby to svévolně obsadil…jak by jsi se tvářil ty,kdyby jsi byl vlastníkem nemovitosti,na jejíž opravu nemáš momentálně prostředky a tak ji necháš pár let ladem a když konečně prostředky jsou a ty se je rozhodneš investovat,tak zjistíš,že ti ten dům mezitím obsadila nějaká „alternativní smečka“která se vodsud nechce hnout…k tomu ještě přičti,že každý den prodlevy se započetím stavebních prací přicházíš o peníze ze kšeftu,pro který má být tvoje budova v určitém termínu připravena…a navíc ti tam dorazí banda „ochránců lidských práv“ a začne ti tam házet hlášky,že mladí lidé mají právo na bydlení,já nevím jak ty,ale já už bych měl pušku v ruce!
  Pokud někdo chce bydlet,tak ať si veme hypotéku,koupí barák a v potu tváře vydělává na splátky…to se ovšem dělá hůř,než se nasomrovat zadarmo do cizího,žeano…?

 6. Hermann permalink
  Září 17, 2009 22:43

  Ivan Hrozný
  Dobrá tedy,co to podle vás znamená „založit squatt“?
  Moc tomu nerozumím-to jako že namísto nájmu,který bych za oběkt platil,se domluvím s majitelem,že budu platit protislužbou,tedy údržbou oběktu?
  Cítíte se tedy natolik řemeslně zručnými,že byste dokázali provádět okolo domu všecky potřebné rekonstrukce,aniž by majitel musel volat řemeslníky,které by platil ze své vlastní kapsy?
  Co jsem se zatím potkal s jedinci,kteří mají sklony k takovémuto způsobu života,tak takovým bych(bez urážky samozřejmě)nesvěřil do údržby ani psí boudu,natož zděnou stavbu!
  Lituji,neznám jedinýho řemeslníka,kterej by žil ve squattu,stejně jako neznám jediného squattera,kterej by byl ten typ,jenž je stavu dát cihlu na cihlu,nebo spravit střechu…
  Král Šumavy-myslíš že bys měl při studiu čas ještě lítat okolo baráku?Zapomeň…

 7. Září 17, 2009 15:05

  A co dceruska pi Haliny Pawlovske, ta jeste rebeluje nebo uz je to konvencni zlata mladeznice? )

 8. R.O. permalink
  Září 16, 2009 17:05

  politicky korektní :-))))))) prohrávám 0 : 1

 9. ivan hrozny permalink
  Září 16, 2009 15:15

  Z vašich nechutně politicky korektních názorů je mi opravdu zle. Takovéto demagogické žvásty v duchu deníku Blesk a TV Nova skutečně nemusím. A jenom by mě zajímalo, na kolika squatterských alternativních kulturních akcích autor článku byl, že si je tak jistý tím, že jde pouze o feťácké dýchánky. Onen názor squatter = feťák, jenom dokazuje neschopnost vlastního uvažuvání, neschopnost vytvořit si vlastní názor – nezávislý na tom, co do vás dennodenně cpou tuzemská mainstreamová média.

 10. Září 15, 2009 09:49

  Komentar k zadrzaniu Pavla Eichlera si mozete precitat TU.

  Tiez si myslim, ze server ANTIFA.CZ je minimalne v kontakte s BIS.

 11. vincent vega permalink
  Září 14, 2009 21:44

  to all :
  myslím si,že se tady sešlo pár lidí s docela dobrým rozhledem,třeba král šumavy byl dobrej,jeho články jsem rád četl,i když nepsal vulgárně,tak bylo dobře čitelné,kde by si rád zanadával…:-)

  mám dotaz,líbí se mi články od Jana Zemana,blogera z idnes,sice už dlouho nic nepřidal ale i tak je co číst,např.jeho rozbor 9/11 nebo dokumentu Zeitgeist,chtěl bych znát váš názor na jeho osobu,dík…

  jeho blog : http://www.janzeman.blog.idnes.cz/

 12. R.O. permalink
  Září 14, 2009 20:41

  Kdyby jen na idnes, ale i v sobotním Právu byl stránkový rozhovor s Kalouskem. Tak protěžovanou stranu nepamatuji. To samozřejmě budí značnou nedůvěru. Obavu kdo tím co sleduje?

 13. vincent vega permalink
  Září 14, 2009 19:20

  to R.O. : zrovna dneska ráno se mi po delší době dostal do ruky idnes,po deseti minutách čtení mě přešla chuť na kafe a místo obvyklejch dvou cigaret jsem vyhulil čtyři…
  ale nejvíc mě vytočila propagace TOP 09,ti ztroskotanci tam měli celou jednu stránku,že je tlačí do medií chápu,že to je (asi)záloha ODS mi je jasný ale oni nejsou parlamentní strana,tak jak vůbec můžou(jako strana)o něčem někde jednat nebo něco řešit,to nechápu…

 14. R.O. permalink
  Září 14, 2009 18:17

  jo nejspis. Ty veci co se tam objevuji, proste bezni lidi nemohou shromazdit.
  Jen jeste spousta jedincu z tohoto okruhu zjistila, ze se tim da i dobre uzivit.

 15. Aleš permalink
  Září 14, 2009 18:04

  Skutečná antifa nemá podle mě s webem antifa.cz nic společného. Ten web je podle mě čistě dílem tajné policie (nebo nějakých jejich externích spolupracovníků) aby zde zveřejněné fotky mohli používat jako nezávislé důkazy.
  Důkazů je plno – fotky se zabavených PC, spolupráce s médii, …

 16. R.O. permalink
  Září 14, 2009 17:50

  na prosystémové idnes z něj mají ještě hrdinu: http://zpravy.idnes.cz/policie-reportera-idnes-cz-stihat-nebude-jeho-zadrzeni-proveri-pvy-/domaci.asp?c=A090914_152245_domaci_cen
  Ostatně, že antifa a spol. jsou se systémem propojení až moc je jasné každému. Řízená opozice, užiteční blbci, udavači atd.

 17. Aleš permalink
  Září 14, 2009 17:13

  Eichlerovi to prošlo naprosto neuvěřitelně. On tam nebyl jako novinář, on tam byl jako squater co obsadil dům a neuposlechl příkazů policie. Ale připosranost vedení PČR že by snad o nich mohl něco zlého napsat způsobila že ho pustili.

 18. vincent vega permalink
  Září 14, 2009 16:36

  a taky se tam samozřejmě přisral náš „pravdomluvnej“ pisálek pavlíček eichlerů,ochránce menšin a utlačovanejch,magor…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: