Skip to content

Wisnewski, Gerhard: Operace 9/11

Září 11, 2009
by

(Nakladatelství EarthSave, Praha 2008, 325 stran)

Na pultech našich knihkupectví se minulý rok objevila kniha s názvem Operace 9/11. Její podtitul Útok na planetu Země by mohl vyvolávat dojem, že se jedná o barvité líčení útoků zbabělé skupiny arabských teroristů proti americkým občanům, potažmo celé západní civilizaci, jak ho důvěrně známe i z našeho tisku a televizních obrazovek. O podobnou propagandu však v tomto případě nejde. Autor knihy Gerhard Wisnewski, německý spisovatel a dokumentarista, v ní podrobně rozebírá okolnosti atentátu a předkládá argumenty, které přinejmenším dokazují, že oficiální verze událostí z 11. září 2001 má povážlivé trhliny – některé události se měly stát jinak, než se uvádí, k některým nedošlo vůbec, ba někdy k nim ani dojít nemohlo, neboť tomu brání základní matematické, fyzikální či chemické zákony.

Autor shromáždil tyto základní poznatky:

– Atentátníci se [za svého pobytu v USA] chovají tak nápadně, že by vzbuzovali pozornost u každého vesnického policisty.

– Neumí létat boeingem, natož aby byli schopni rázně a na první pokus přemoci posádku a cestující.

– Nemohli mít tak pevné nervy ani zkušenosti, aby nasměrovali cestovní letoun s naprostou jistotou a na první pokus do budovy, navíc se tam, ani nikde jinde, nenašly jejich mrtvoly.

– Věže Světového obchodního centra nebylo možné stroji tohoto kalibru přivést ke zřícení, navíc není prokázáno, že v budově Pentagonu a v kráteru u Shanksville byl nalezen boeing.

Z  jejich analýzy vyvozuje následující závěry:

–  Do Světového obchodního centra, budovy Pentagonu a bývalého území lomu u Shanksville se nezřítila dopravní letadla, která startovala v Bostonu a Washingtonu.

– Místo toho byly čtyři stroje vyměněny za dva až čtyři jiné stroje. Dvě stejná letadla vrazila do Světového obchodního centra, osud obou dalších „dvojníků“ je nejasný. Nemusí se jednat o kopie 1:1. ale mohla by to být zcela jiná, možná „přemalovaná“ letadla, třeba vojenské stíhačky, které například odpálily rakety a/nebo vrazily do budovy Pentagonu, nebo svrhly bomby na území bývalého lomu u Shanksville.

– Světové obchodní centrum se nezřítilo působením letadel, nýbrž bylo profesionálně odstřeleno.

– Celá operace možná proběhla na bázi „Operace Northwoods“, vyprojektované před desítkami let [jednalo se tehdy o plán z 60. let, kdy měla armáda USA fingovat sestřelení amerického osobního letadla kubánskými ozbrojenými silami, čímž měla být získána záminka k útoku na Kubu].

Wisnewski se snaží nalézt odpovědi i na další související otázky, jako např. kde zůstala pravá letadla, kam se poděli pasažéři, jak došlo k nálezu pár trosek, odkud pocházelyi části mrtvol, jakou roli hráli „únosci“. Kniha vyšla v Německu již v roce 2003 a k nám se dostává s určitým zpožděním. Za tu dobu analýza okolností atentátů ještě pokročila.

Wisnewski tedy není se svým hlasem protestu osamělý. Ve světě stále sílí hnutí z řad vědců, techniků, leteckých odborníků, zasahujících požárníků, příbuzných obětí i prosté veřejnosti, kteří na základě oprávněných pochybností žádají přezkoumání událostí z 11. září. Ovšem marně. Zájemce o tuto tématiku odkazuji na tuto stránku, kde lze nalézt množství i vědecky podložených informací a filmových dokumentů v češtině a slovenštině. Souhrn nejdůležitějších faktů včetně odkazů na zdroje lze nalézt také zde.

Závěry podobných výzkumů mohou být znepokojující i pro nás, pokud by za atentáty stály zpravodajské služby USA. Náš stát by pak byl aktivním spojencem velmoci, která již v minulosti spřádala podvodné plány na ospravedlnění vojenských agresí vůči jiným státům, přičemž dnes ona velmoc možná již k jejich realizaci přistoupila, a to i za cenu spáchání masové vraždy vlastních občanů. O pozadí zářijových událostí se však veřejně nemluví, nediskutuje, existuje jen jedna oficiální, mediálně prezentovaná verze. Stáváme se tak svědky toho, že fenomén 11. září je zapovězeným dogmatem pokud jde o kritiku vojensko-politických akcí USA. Právě tímto pochybným mýtem je motivováno celé americké tažení proti „terorismu“ v Afgánistánu a Iráku, na němž se bohužel aktivně podílí i vojenské složky našeho státu. O to potřebnější jsou podobné knihy odhalující neznámé skutečnosti veřejnosti, která není sdělovacími prostředky informována vůbec nebo jen v duchu americké propagandy.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. Andreos permalink
  Duben 23, 2017 19:09

  http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=v-troskach-wtc-byly-nalezeny-vybusniny&cisloclanku=2009050004

  Hodně zajímavé. (Ten článek už znám dlouho, ale nějak jsem ho nemohl najít.)

 2. Andreos permalink
  Září 9, 2016 19:56

  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/414005-fyzici-zpochybnuji-vysetrovani-padu-dvojcat-z-11-zari.html
  http://www.europhysicsnews.org/articles/epn/pdf/2016/04/epn2016-47-4.pdf

  Vida, tak po 15 letech už pochybnosti o oficiální verzi událostí z 9. 11. 2001 pronikají i do médií hlavního proudu. Kdo by to po takové době čekal. Ale lepší pozdě než nikdy. Jinak samozřejmě o tom vzniklo vícero dokumentů už dávno – Loose Change, Loose Change – An American Coup, In Plane Site, 9/11 Mysteries – WTC Demolition, analýzy Richarda Gageho a další – k dispozici i na ulozto.

 3. Fuad il Mahden permalink
  Září 8, 2012 22:09

  Znicit USA a sionistu je povinnosti kazdeho slusneho,inteligentniho obcana na teto planete.Je to zlo,je to mor,je to zlo,je to hnuj,ktery dovedl tuhle Zem na pokraj zahuby!!!

 4. AbuHamza al Nasrí Ibn Said permalink
  Září 8, 2012 22:08

  Znicit USA a sionistu je povinnosti kazdeho slusneho,inteligentniho obcana na teto planete.Je to zlo,je to mor,je to zlo,je to hnuj,ktery dovedl tuhle Zem na pokraj zahuby!!!

 5. AbuHamza al Nasrí Ibn Said permalink
  Září 8, 2012 22:05

  Inšalláh ! USA dostali ránu a je jedno od koho! Pujdou dolu-tak,ci onak!

 6. Jana permalink
  Září 11, 2009 10:43

  Niels Harrit na TV2NEWS o nanotermitu

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: