Skip to content

Strašák Rusko

Září 4, 2009
by

ruskoNedávno našim tiskem proběhla zpráva o tom, že ruští agenti se na našem území aktivizují a údajně vrací k metodám studené války. Mohli bychom si říci, že prostě rozvědka musí vykázat nějakou činnost. Jenže tento jev se zde pravidelně objevuje již mnoho let a předchází-li mu vyhoštění ruských diplomatů, můžeme očekávat další větší vlnu Rusku nepřátelských výroků a postojů. Mnozí z dnešních politiků nyní hájí sice „pravicové‘“ barvy, ale bolševické manýry jsou jim stále vlastní. A tak se jen Sovětský svaz  zaměnil za jinou zemi  a nyní se tito řídí heslem: „S USA na věčné časy a nikdy jinak“.

Strašení Ruskem společně s nekritickým pochlebováním USA se prolíná celou zahraniční politikou našich posledních vlád, a to obzvláště těch „pravicových“. ČEZ se neprodal (naštěstí) jen proto, že by ho mohla koupit nějaká ruská polostátní firma, kvůli snížení závislosti na ruské ropě a plynu se provádí drahé a hloupé experimenty s biopalivy atd. Dokonce i u radaru na mnohé „antikomunisty“ více zabralo, když vyšlo najevo, že radar není namířen proti Iránu, jak bylo oficiálně deklarováno, nýbrž právě proti Rusku.

Bohužel mnoho lidí si stále staví rovnítko mezi komunismus a Rusko. Samozřejmě se zde jedná o úplný nesmysl, neboť právě Rusové byli nejvíce komunismem postiženi a ruský lid na jeho „oltář“ přinesl největší oběti, a pochybuji, že tak činil dobrovolně a s radostí. Ostatně jaké národnosti byla velká většina vyšších bolševických kádrů, a to zejména při krvavé instalaci tohoto systému snad ví každý.

Nepopírám, že se Sovětský svaz dopustil roku 1968 velké špatnosti na našem národě, což má mnoho lidí stále v živé paměti. To bychom však museli stejně nenávidět Němce (tyto spíše mnohem více), Rakušany, Švédy a další národy, jež při svých dobyvačných choutkách protáhli našimi kraji. Ostatně i ta Francie a Británie nás zradila v Mnichově. Zde však bylo z velké části vše prominuto a díváme se správně spíše pozitivně do budoucnosti.

Proč tomu není stejně i u Ruska, bych neviděl jen v poklonkování USA. Velmoci, která si uvědomuje, že její světovou hegemonii může v budoucnu ohrozit pouze geopolitické spojenectví EU a Ruska. Zejména z tohoto důvodu se USA snaží vybudovat ve střední a východní Evropě svá předsunutá stanoviště, a to dříve než se Rusko plně vzpamatuje z tragédie, kterou pro ně představovala vláda alkoholika Jelcina. Nýbrž i ve snaze prostřednictvím vyobrazení zaostalého Ruska plného obětí stalinistických čistek řešit taktéž vnitrostátní sociální problémy.

Většina zbohatlíků, z nichž mnozí přišli ke svému bohatství ne zrovna poctivě, má obavu, že o tento majetek je může připravit návrat komunismu. To, že svým neurvalým a arogantním chování jsou právě oni příčinou vytváření třídních nerovností a tím nárůstem preferencí komunistů jim však už nedochází. A zde je právě záměrně zneužíváno jméno Ruska, kdy je lidem nesouhlasícím s asociálními  „reformami“ podsouván obraz chudé a zbídačené země, a to v souvislosti s možným návratem komunismu. Obraz totalitního státu pod vládou diktátora Putina. Ruska jež si na nás stále dělá zálusk a komunisté jsou jeho pátou kolonou. Jak je tento uměle vytvářený obraz nesmyslný, snad dovede posoudit každý rozumně uvažující člověk sám.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. R.O. permalink
  Září 7, 2009 16:52

  Snažím se na vše dívat střízlivě, tak i Rusko má samozřejmě chyby. Ale ikdyž je tam musulmanů třeba taky habaděj, mezi obyčejnýma lidima tam pořád vlastenectví žije a ani jejich představitelé se je nesnaží tolik zatáhnout do sraček multikultury. Teď je jen otázkou jak dlouho to vydrží.

 2. goblin permalink
  Září 7, 2009 16:20

  ja vidim Rusko ako jedinu nadej
  treba sa vyjebat z EU a NATO a orientovat sa na Rusko

 3. R.O. permalink
  Září 4, 2009 17:04

  Kasparov se poslední dobou nějak spíš vytrácí. Asi na něj nesází už ani západní „demokraté“.

 4. Jirka T. permalink
  Září 4, 2009 16:54

  Rusko je jedinou konzervativně demokratickou zemí v Evropě, tento systém je však trnem v oku liberálně demokratickým živlům, které ovládají EU. Ano, proto vidíme v médiích samé útoky na Rusko a na jejich vrcholné představitele, a zároveň podporu nepatrné, téměř neexistující politické opozici vedenou aškenázským šachistou.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: