Skip to content

Pohádka zvaná TOP 09

Srpen 30, 2009
by

Milé voličské děti, povíme si pohádku o sličné straně TOP 09. Kde se vzala, tu se vzala, z hlubokých lesů oplývajících charakterností a slušností, se nám vynořila překrásná partaj TOP 09. V jejím čele stáli dva švarní jinoši Schwarzenberg a Kalousek, kteří vynikali takovou krásou a dobrotou, že nad nimi zaplesá srdce každého naivního voliče, který zavítá do volební místnosti.

Dost přehnané ironie, pojďme se vážně zamyslet nad touto stranou a jejími hlavními představiteli. Kalousek, typický to úlisný exlidovský farizej, křivý mezi křivými, falešný mezi falešnými. Málokdo si dnes ještě vzpomene, že jako předseda KDU-ČSL vyjednával koalici se socany, a to přímo za podpory komunistů. Dnes z tohoto pána máme „upřímného“ konzervativního pravičáka, kázajícího nám všem o morálce a o tom, jak se musíme uskromňovat.

Schwarzenberg, krásný to příklad nevhodnosti křížení se mezi pokrevními liniemi šlechtických rodů. Zde však nejde jen o jeho vzhled a krasomluvu, i když by mi vcelku zajímalo, co si o naši zemi pomysleli cizí diplomaté po setkání s tímto blekotajícím ministrem zahraničí ČR. Hlavní je jeho angažmá u Zelených a to, že se jedná o blízkého spolupracovníka intrikána Havla. Někomu, kdo v restitucích ( na rozdíl od jiných šlechtických rodů ) kupodivu získal rozsáhlé majetky, se to pak hraje na neúplatného a charakterního politika.

Nová strana s novými tvářemi, tak se nám snaží režimu poplatná média TOP 09 presentovat. A lidé této směšné povídačce skočí na špek, bohužel. Instinktivně chtějí změnu, a tak šáhnou po všem co se jim předloží na zlatém podnose. To, že se jedná již o několikátý pokus Havlova bratrstva prorazit do vyšší politiky, nevidí. V Blesku či Ordinaci v růžové zahradě jim to ostatně nikdo nepoví.

Co s tím? Hlavně nezoufat, společnost není zas tak v celku hloupá a těch pár procent co se nechá utáhnout na vařenou nudli nehraje rozhodující roli. My nesmíme z toho, jak si z nás neustále dělají srandu a ohlupují, propadnout nicnedělání a apatii. Je třeba se angažovat, ukazovat lidem fakta, pracovat na skutečné změně.

PS. A jestli všichni naivní voliči nezemřeli na blbost, máme tu TOP 09 na věčné časy. Vlastně ne! Pohádky musí mít šťastný konec. :-)

foto: zdroj

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: